Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit dolgozzak ha nagy leszek?

Mit dolgozzak ha nagy leszek?

Figyelt kérdés
14 éves fiú vagyok most fogok gimibe menni. Matek tagozatra jelentkeztem (és felvettek), ez az érdeklődési köröm meg a fizika. Nem tudom eldönteni hogy mit dolgozzak ha nagy leszek. Tudom hogy még van 4 évem de azért mindig jó ha van egy célja az embernek. Tippeket szeretnék hogy mik lesznek 10-15 év múlva a jól kereső matematikát használó munkák. Köszönöm a válaszokat.

2017. máj. 21. 22:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Fizika az teljesen jó érdeklődési kör, csak ott hogy sikeres légy nagyon kell tudnod! (Sajnos jelenleg elég rossz irányba halad sok fizikus, például a fénykvantumokkal vagy a hullámterekkel kapcsolatban, szükség lenne egy új generációra más szemléletmóddal.)

Az orvosi, jogászi hivatás még biztosan jó keresettel fog szolgálni akkor is. Amit én választanék, az a közlekedési (jármű) témakör (mivel engem ez érdekel is). A Műegyetemi Járműmérnöki Kar kezdetnék jó is lenne, utána meg majd lehet specializálódni.

2017. máj. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi lesz 10-15 év múlva keresett? :D

Azt sem lehet megjósolni, hogy 5 év múlva mi lesz!


Tanuld ami érdekel, nézelődj és olvass sokat a világról (ne itt), és majd kialakul!

2017. máj. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem a villamosmérnök jó lesz 10 év múlva is.
2017. máj. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Baluba ***** válasza:
Adódik, hogy legyél matematikus. Az benne a jó, hogy bármilyen munkát képes leszel elvégezni, és fel is fognak venni, kivéve a nagyon mélyen specializált tudást igénylő állásokat persze.
2017. máj. 23. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
mérnöki pálya, azok közül pedig kedvedre válogathatsz :)
2017. máj. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szerintem menj el mérnöknek, az amúgy is jól keres, meg kell hozzá matek is!
2017. nov. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem keres minden mérnök jól
2017. nov. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!