Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeretnék rendezőasszisztensi...

Szeretnék rendezőasszisztensi szakra menni jövőre, de ahhoz eléggé tájékozottnak kell lenni. Milyen képzést ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Lényeg, hogy tágítsam az ismereteimet. Erre jó a kommunikációs okj tanfolyam? Annyit kerestem már, és úgy érzem, nincs olyan képzés, ami megfelelő lenne. (Színészetre nem szeretnék menni.)


Előre is köszönöm a segítséget!



2017. máj. 24. 12:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Én már kiábrándultam a magyar filmes oktatásból sajnos, 5 évig voltam benne. Nagyon korrupt, kapcsolatokkal és pénzzel tudsz bekerülni a megfelelő körökbe, és onnantól kezdve mindegy, milyen képzésed van, megfelelsz.

Rendelkezhetsz filmműs mesterdiplomával is akár, ha nincs tőkéd filmezni és nem ismered a megfelelő embereket (vagy nem szeretnéd beleküzdeni magad a rendszerbe), akkor itthon nem nagyon fogsz tudni elhelyezkedni...

A tévés, médiás szakok még nincsenek veszve, amivel a grafika/informatika, esetleg vágás területén el tudsz helyezkedni különböző cégeknél. A fotózás is akár, bár már rengetegen vannak a szakmában, nehéz újat felmutatni.

De nem szeretnélek semmiről sem lebeszélni, ha megszállott filmes vagy, tudsz és szeretsz kapcsolatokat építeni, és nem húz le az egész érzelmileg, akkor csináld.

Annyit tudok mondani, hogy a színház és film intézetre semmiképp ne menj, mert lehúzás az egész. Az SZFE csak presztizs, rosszak a körülmények, de legalább neve van... Viszont az ottani korrupció egy másik misét is megér.

2017. máj. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Bocsánat, én színházban szeretnék dolgozni, nem a filmes életben.

Másrészt, én úgy gondolom, azok tartják korruptnak ezt az egyetemet, akik meg akarják magyarázni, miért nem vették fel őket. Nem hiszek a pletykákban.

2017. máj. 28. 20:49
 3/4 A kérdező kommentje:
De azért köszönöm a segítségedet!
2017. máj. 28. 20:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Én ott végeztem. Kevés korruptabb hely van. A felvételi egy vicc ahhoz képest, ami év közben megy :D
2017. jún. 3. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!