Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügyi-számviteli ügyintéző...

Pénzügyi-számviteli ügyintéző OKJ-ba bele vágjak ha a matek érettségim 2-es? Küzdjek, vagy hagyjam?

Figyelt kérdés

Most érettségizek. A matek pontomat már tudom is 35 pontos lett, az sajnos 2-es.


Mivel fizetős OKJ-ra szeretnék menni tovább tanulni, csak az volt a célom, hogy ne bukjak meg semmiből. Sokat készültem a matekra de nem adtam bele mindent úgy érzem.


Egy ismerősöm aki nálam rosszabb matekot írt kiröhögött, hogy én 2-es matekkal mit akarok pénzügyi- számvitelit tanulni. :(

Ez elkeserített.


Ha bele adok mindent és szét tanulom az agyam, akkor csak megtudom csinálni ezt a fránya szakmát nem? Meg akarom mutatni annak az ismerősnek, hogy már csak azért is meglesz.


Ugyan akkor félek, hogy gyengék lesznek a képességeim ehhez és megbukok a szakmai vizsgán, ezzel együtt elbukom anyuék 170.000 forintját ( ennyibe kerül a képzés).


Mindenképpen valamilyen irodista szakmát majd állást szeretnék, és ezt tartom eddig a legérdemlegesebbnek.


Mit tegyek? Menjek és küzdjek, vagy engedjem el ezt a dolgot?


Válaszokat, tanácsokat előre is köszi!

19/L



2017. máj. 29. 01:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy a matek érettségid milyen lett, pont senkit nem érdekel. Nem ismerünk, nem tudjuk, hogy "ha tényleg mindent beleadsz", akkor mire vagy képes. És ami még fontosabb: miből.

Tény, hogy nem árt, ha jó matekos vagy, de talán nem leplek meg vele, ha azt mondom, hogy a geometriai, koordináta geometriai, trigonometriai feladatokkal nem igazán fogsz találkozni PSZ-en. Ami elengedhetetlenül fontos, az a statisztika. Ehhez kapcsolódóan algebrai alapok; törtekkel, hatványokkal magabiztosan kell tudni számolni, százalékokkal szintén, egyenleteket probléma nélkül megoldani. Ha ezek mennek, akkor komolyabb problémád nem lesz, mert mindennemű képlet, számolás ezekre fog épülni. Ha úgy érzed, hogy képes vagy rá, akkor küzdj, persze! Egy piacképes szakmát ad, amivel sok mindent tudsz kezdeni. Hajrá!

2017. máj. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Emiatt ne add fel!

Én 4 éve pénzügyet, számvitelt, statisztikát tanulok gazdasági középiskolában, végig kiválóan teljesítettem, imádom minden részét ennek a szakmának, most érettségizek. Hozzá teszem, matekból végig siralmas voltam, nagyon nem ment, főleg az érettségis feladatok, de megsúgom, nem sok matek kell ehhez a szakmához! Tudj számolni meg tudd azokat amit az előző válaszoló leírt, de ezek nagyon alap dolgok, ezeket biztosan tudod. De geometriával és egyéb dolgokkal soha sem fogsz találkozni :)

Ne add fel, menj nyugodtan, nem olyan vészes szakma, amennyire mondják! Én imádom! Matek miatt eszedbe ne jusson feladni! Sok sikert!!!

2017. máj. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm szépen a válaszokat!

Most megnyugodtam.

Kamatos kamat, amortizáció, törlesztő részlet számítás továbbá a statisztika az nagyon megy nekem. Még szerencse, hogy nem kell tudni a koogeot., trigonometriát stb-t. mert ezeket rühellem, érettségin nem tudtam nagyon mitkezdeni velük. :D :S

2017. máj. 30. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!