Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemen milyen a nyelvtanulá...

Egyetemen milyen a nyelvtanulás? Többi lent!

Figyelt kérdés

Közgazdasági szakra jelentkeztem. Ha felvennének, meddig tanulhatnék angolt? végig lenne angol képzés az évek során? Milyen az egyetemi nyelvképzés? Hasonlít a középiskolaihoz?

Azt tudom, hogy szaknyelvoktatás folyik az egyetemeken/főiskolákon; de ér is valamit? Ti mit tesztek, hogy ne felejtsétek el a már tanult nyelveiteket?



2017. jún. 3. 12:13
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Nem minden egyetemen ugyanolyan. Nálunk az SZTE-n azt hiszem 2 félévet lehet felvenni ingyen, utána már fizetős. De egyébként nem sokat ér, ismétlésnek kezdének jó, de kb. mint a középsikolában, nagy csoportfoglalkozás
2017. jún. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem art tudni az egyetemet, mert pl. nalunk ELTE TáTK-n egyaltalan nincs nyelvoktatas. Regen par eve volt, ma mar megszunt. Ahogyan szaknyelvoktatas sem folyik mindenhol. Nekunk olyan oraink vannak maximum, amit angolul kotelezo felvenni, de ott nem nyelvoktatas folyik, hanem egy egyszeru szaknyelvi angol ora adott temakkal. De ott pl. nem fognak leallni elmagyarazni a fuggo beszedet mondjuk.
2017. jún. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem az egyetemi nyelvoktatás nem sokat ér.

Amit használok vagy régebben huzamosabb ideig rendszeresen használtam, az megmarad. A többi passzivizálódik.

2017. jún. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tényleg egyetem függő, vannak olyan egyetemek ahol vannak ingyenes nyelvi kreditek, amiket fel lehet használni. Nekem például nagyon nagy szerencsém volt, mert egy olyan tanárnőt fogtam ki, aki képes volt arra, hogy a diákjait felkészítse 0-ról középszintre 2 év alatt németből. Sajnos volt nagyon kedves, de nem igazán jól tanító német tanárom is az egyetemen. Olyan angol órán is ültem, ami szinten tartó nyelvtani alapokat átismétlős volt, amit hasznosnak éltem meg. meg olyan szaknyelvi angolon is, ahol nem igazán tanultunk, de megkaptuk a kreditet és jó jegyet. És latin órám is volt, amiért kár volt a kredit, de egy aranyos kedves tanárnő tartotta. Szóval az egyetem lehetőségeitől és az oktatótól függ, hogy hasznos-e az óra. Egy része a nyelvi óráknak hasonlított a középiskolaihoz, de például annál a tanárnőnél, akiről írtam, hogy nagyon jó volt nagyon tömören adta le az anyagot, rengeteg plusz munkát adott és nem hasonlított a középiskolai órákhoz egyáltalán. Filmeket nézek, idegen nyelven olvasok könyveket, idegen nyelvű honlapokat böngészek a neten, kb. így tartom fent a nyelvtudásom. Sajnos elég sokat felejtettem így is. Mondjuk az egyetemi nyelvtanulásnak köszönhetően két nyelvbe is belekóstoltam és értegetek valamit. Szóval egyén, lehetőség, oktató, egyetem függő.
2017. jún. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!