Harminc után szülésznő?

Figyelt kérdés
Szóval ez lenne a kérdésem hogy van e értelme belevágni vagy egyáltalán tudnék e. Most még van egy évem az esti gimiből sak most tudtam elvégezni mert közbeszolt a kicsi. Ha megvan az érettségim utánna hova tovább lehet menni ennyi idősen? Vagy egyáltalán van rá esélyem? Mennyire jol kell sikerüljön az érettségi hozzá és felvételizni kell vagy pontszámok alapján jutsz be?

2017. jún. 7. 13:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
IGEN! Nagyon kellenek a jó, elhivatott szülésznők! Anyaként 2 gyerek után mondom, hogy igen, tanulj, ha ezt szeretnéd csinálni! Én is tovább tanultam, igaz, nem ebben az irányban, de igen, harminc felett is simán lehet tanulni!
2017. jún. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen jó lenne , de nem vagyok tisztába vele mennyi idő az iskola még és elég csak az érettségi pomtszám hozzá vagy felvételizni kell?
2017. jún. 7. 15:30
 3/4 anonim ***** válasza:

A felvi.hu -n olvashatsz a részletekről, elvileg érettségivel lehet menni, nem hiszem, hogy van külön felvételi is.


Amikor még ETK-ra jártam (kb. 5 évvel ezelőtt), akkor még 4 éves osztatlan képzés volt a szülésznő, de erre is választ találsz a felvi.hu -n.

2017. jún. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

persze érdemes továbbtanulni 30 után is, sőt még inkább.

Minél jobb érettségi eredmény minden tárgyból vagy nagyon-nagyon jó érettségi eredmény a két felvételi-érettségi tárgyból, de a többi tárgyból sem bukhatsz meg. Február elején ne felejts el az e-felvi-n jelentkezést beadni a felvételire (ingyenes 3 szak megjelölése), csak az érettségi eredmény számít, semmi más a szülésznőnél (meg általában egy-két kivételtől eltekintve csak az érettségi eredmény számít, külön felvételi nincs)

2017. jún. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!