Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egyetemi szakot/képzést...

Milyen egyetemi szakot/képzést ajánlanátok ezek alapján?

Figyelt kérdés

Főbb érdeklődéseim:

1. Zene

2. Nyelvek, kultúrák

3. Kreatív, kétkezi munkák


Még van 2 évem a döntésig, de persze már foglalkoztat a dolog.

A nyelveket nagyon szeretem, a probléma csak az, hogy egyikben sem tudok elmerülni annyira, hogy azt mondjam, elmegyek egy "xy" nyelvszakra és majd azzal a nyelvvel kezdek valamit. Ezt mutatja azt is, hogy legalább már 6-7 nyelvet el kezdtem tanulni, de aztán mindbe beleuntam vagy jött egy másik, ami hirtelen jobban megtetszett.


Ami állandó, az az angol, a francia (francia kéttan osztályba járok) és elkezdett érdekelni az olasz is, amit még jó lenne egy erős középszintre felhozni és nem elhagyni mint a többit, mert itt pl. lényegesen előnyben indulok azáltal, hogy francia miatt könnyű - gyakran a francia könnyű az olasz miatt :D


Tehát van ez az oldalam, ami elméleti, elemezgetős (a nyelvészet szerintem érdekelne), viszont mindeközben ott van a gyakorlati énem is.

Imádok kézműveskedni, leginkább kreatívan, szabadon (instrukciók - főzésben receptek alapján - sosem tudtam dolgozni), tehát régi dolgokat felújítani, kidobásra ítélt darabokat megmenteni..


De mivel nem tudom elképzelni se állandó tanulással, elméleti munkával az életem sem pedig úgy, hogy egyedül ülök egy műhelyben barkácsolgatva, ezért gondoltam az írásra, mert az kreatív is, mindeközben elméleti is.


Viszont itt jön megint képbe a nyelvszak, mivel engem leginkább a fordítás érdekel írás terén is, csak nem tudom, mennyire lenne ez hozzám illő.

Sokaktól hallottam már, hogy hasonlóan magolós, mint a jog és hogy aki nem szeret tanulni, az ne válassza...


Ami még érdekel és kreatív az a rendezvényszervezés. Nem pont szószerint, mert ahhoz szerintem nem vagyok eléggé vezető egyéniség, viszont élvezem, ha dekorációt kell megtervezni, helyszínt kell előkészíteni, esetleg rendelni/beszerezni kell dolgokat...


Bocsánat, ha kicsit ködös megfogalmazás, igazából még én magam sem tudom, melyik érdekel a legjobban xD


Köszönöm szépen előre is a segítséget! :)



2017. jún. 8. 11:57
 1/1 anonim válasza:
100%
Amiket leírtál, azok alapján nekem a turizmus ugrott be elsőre. Kellenek a nyelvek, de nem feltétlenül kell "elköteleződni" egy konkrét mellett. Kell mondjuk gazdasággal kapcsolatos dolgokat is tanulni, az nem tudom mennyire feküdne neked. Egyébként ha beírod hogy továbbtanulási teszt, vagy ilyesmi, rengeteg hasznos oldalt kapsz, hosszabb és rövidebb tesztekkel :) felvi.hu-n és a nemzeti pályaorientációs portálon vannak pl jók :)
2017. jún. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!