Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felsőoktatás kettes matekkal?

Felsőoktatás kettes matekkal?

Figyelt kérdés
Sziasztok, én egy humán beállítottságú ember vagyok. Sajnos a matematika nem megy, hiába töltök vele órákat, hogy megtanuljam. Mindig csak éppen hogy a kettes szintet eltudom érni. Szerintetek nekem így érdemes lesz tovább tanulnom felső oktatásban majd? A humán tantárgyakból mind négyes és ötös vagyok. És a nyelvtudásom is elég jó. Mindenképpen szeretnék tovább tanulni a közel jövőben.

2017. jún. 13. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Ha humán tárgyra mész, akkor semmi szükséged nem lesz a matekra, hiába azt mondják az iskolában. humánon semmi olyan tantárgyad nem lesz. HA mindig másból 4-5-ös vagy, akkor semmi akadálya nincs, hajrá ;)
2017. jún. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi akadálya! Az érettségiig azért gyakorold a matekot is, hogy ott ne legyen vele probléma! :))
2017. jún. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért függ attól melyik humán szakra gondolsz. Nyelvszakon biztos nem kell, de van olyan humán szak ahol valamennyi matek kelleni fog. Én nemzetközi tanulmányok szakon voltam, ahol azért kellett egy kicsit a matek (volt statisztika meg közgazdaságtan óra, amin elég sokat számoltunk, sokaknak meg is gyűlt vele a baja).
2017. jún. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szociológia,pszichológia ilyen szempontból off.

Szociológián még matematika szigorlat is van, pszichón pedig 2-3 félév statisztika van.

2017. jún. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Eddig a gyógypedagógián es az andragógián gondolkoztam.
2017. jún. 14. 12:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért pszichón a statisztika nem olyan kemény. Csak képletekbe kell behelyettesíteni és a gép számol helyetted. Ha megtanultad őket.
2017. jún. 15. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A 2-es az nagyon rossz jegy, még az egyetemen is.
2020. febr. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!