Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki egy videojáték fejlesztésé...

Aki egy videojáték fejlesztésénél a modelleket készíti, animál, textúráz, stb. vagyis nem az engine programozásában vesz részt, az milyen területen tanult tovább?

Figyelt kérdés

Milyen karra, szakra járt? Animator? Tervezőgrafika?Elektronikus ábrázolás?

Vagy mire?


Neki is kell tudnia programozni?

Mennyire kell értenie a matekot?

Milyen kézségekkel kell rendelkezzen?



2017. jún. 15. 03:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Animáció vagy Média-Design. Alapvetően nem nagy baj, ha nem tud programozni, de mindenképp előny, ha érti, mit csinálnak a programozó partnerek, főleg ha kis indie csapatról van szó, ahol esetleg az Artist az ötletember is, mindenképp előny ha akár egy kezdetleges prtototípussal tudod szemléltetni az ötleteidet vagy érted a logikáját a játéknak, amin dolgozol. Nálunk a Média-Design szakosoknál amúgy alap, hogy programozást is tanítanak.
2017. jún. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi!


Igen, olyat is hallottam, hogy média design-on már eleve a felvételinél matekos és programozós kérdések vannak.


De ha valaki esetleg a fent említett dolgokat szeretné inkább tanulni (bár ezt tudom, hogy a szakosodáson is múlik), akkor melyik a jobb? Animáció vagy a md ?

És te MOME vagy METU-n tanulsz, ha szabad kérdeznem? :)

2017. jún. 15. 15:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Matekos kérdések kevésbé, programozás esetleg előfordulhat, de inkább csak érintőlegesen (pl. tudj felsorolni játék vagy webes programnyelveket), nem kell profinak lenned. Matek óra, mint tantárgy nincs is ezeken a szakokon.


Az, hogy melyik szak lenne jobb, leginkább tőled függ. Ha a rajz és 2D animáció nem annyira érdekel, akkor a Média-Design inkább neked való, ha viszont szeretsz rajzolni, az animációt érdemes választanod. Mindkét szakon van 3D-s oktatás. A Média-Design szak eléggé vegyes felfágott, egyik Média-Designos csoporttársam azt mondta, hogy fotós és grafikás dolgokat is tanulnak például.


Én METU-n vagyok animációs. Ha végül a Média-Design szakot választod, neked is a METU-t tudom ajánlani. A MOME-n és a METU-n ugyanez a szak két külön világ, a MOME-n inkább a tervezői, grafikai rész van hangsúlyban és a METU az, ami közelebb áll a játékkészítéshez.

2017. jún. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!