Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nekem elég nehéz megjegyeznem...

Nekem elég nehéz megjegyeznem a történelmet, az eseményekhez kapcsolódó dátumokat. Milyen módszert használjak a tanulashoz? (puskán kívül)

Figyelt kérdés
2010. máj. 19. 08:13
 1/5 anonim válasza:
A puska használata még csak véletlenül sem tartozik a tanuláshoz, épp ellenkezőleg...
2010. máj. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Növessz agyat! Amúgy nem egy rossz módszer, ha megpróbálsz vizuálisan elképzelni egy olyan jelenetet, ahol minden szükséges adat megjelenik. (rajzolgass kis odaillő ikonokat a kronológia mellé):)
2010. máj. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Ha amúgy a logikát igénylő dolgokkal nincs gondod, vedd sorba logikusan mi után mi jött és miért. Ne biflázd, be az anyagot mert úgy persze, hogy el fogsz veszni benne. Az évszámok meg külön ráadás. Igazából azokkal én is mindig hadilábon álltam, mert marhára nem fontos a pontos dátum (most komolyan ez az a tudás amit a honfoglalón kívül máshol nem igen fogsz tudni kamatoztatni :) ) de megközelítőleg tudnod kell mi után jöttek az események és ebben segítenek.


Ha átfogóan tudod már szemlélni a törit akkor csinálhatod azt is hogy tudsz pár évszámot biztosan és a többi esemény idejét ezekhez viszonyítod. Pl tudod hogy az 50 es években jött létre a két hatalom (USA és SZU) katonai szövetsége és hogy az USA előbb hozta létre a NATO-t 6 évvel. De a pontos dátumok nem akarnak az eszedbe jutni de hopp ekkor beugrik hogy a Varsói Szerződés után 1 évvel volt az 56os forradalom MO-n. És már meg is van a sorrend. 1949 - 1955 - 1956


Nekem ez bevált régen. Remélem valamit segít.

2010. máj. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az is egy módszer, hogy többször lemásolod kézzel, és minden másolás után visszaolvasod.

De helyettesítheted a számokat betűkkel, és az adott betűk alapján mondhatsz egy mondatot.

2010. máj. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 bodnar edit ***** válasza:
Ha használhatod a térképet nyert ügyed van, ugyanis nemcsak az adott oldalon minden rajta van a dátum is hanem a térkép hátulján kronológiai sorrendben minden ott van.Aztán írd le többször amit meg akarsz tanulni mire háromszor négyszer leírod már fogod tudni. Arra azonban ügyelj, hogy velős tömör 10-12 mondatos legyen az érettségin is erre kell törekedni. Nos ha ebbe be tudod tömöríteni ügyes vagy és könnyen meg tanulhatod.
2014. szept. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!