Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mekkora a fizetésbeli különbsé...

Mekkora a fizetésbeli különbség egy frissen végzett rendőrtiszt és egy tiszthelyettes között?

Figyelt kérdés

Tehát az érdekelne hogy mekkora "előnnyel" indul egy Közszolgálati Egyetemet végzett rendőrtiszt, mint mondjuk egy "mezei" rendőr aki csak a rendészeti szakközép iskolát végezte el? Gondolok itt - ahogyan a kérdésemben is szerepel - a kezdő jövedelemre, illetve hogy a későbbiekben ez hogyan változik. Hol gyorsabb az előrelépés, hol több a papírmunka stb..

Illetve érdekelne még hogy melyik rendőri specializációt éri meg a leginkább elvégezni. Tehát ami mondjuk a legérdekesebb és mondjuk a legkevésbé veszélyes. Nekem így elsőre a közlekedésrendészet tetszik a legjobban, de érdekelne még a nyomozás is. Ha valaki tud adni pár infot akkor megköszönném.



2017. jún. 17. 19:06
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Illetve még az is érdekelne hogy milyen rangtól lehet kapni saját szolgálati autót?
2017. jún. 17. 19:09
 2/12 anonim ***** válasza:
31%

tisztheyettesi fizetes 120-130e ft,tiszti kb 230-250e ft

tisztkent semmi nem veszelyes,mert irodai munkat vegeznek,kiveve a hataros es talan a kozrendes tisztek,de ez attol is fugg,hova helyeznek

2017. jún. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
ja es rangja a k...nak van,rendfokozat amire te gondolsz,de ez nem attol fugg,hanem beosztastol es munkakortol,szoval erre nincs egyseges rutin
2017. jún. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ!
2017. jún. 17. 19:17
 5/12 anonim válasza:

Találtam neked egy ilyen bértáblát, nézegesd. Mondjuk ez 2015-ös ha jól látom, talán azóta kicsit emelkedtek a bérek. PDF!

[link]

2017. jún. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
nem tudom miert jart a lepontozas,ebben tanulok,nap mint nap ezt ragjak a fulunkbe,szoval nem adtam hamis valaszt es nem voltam bunko sem
2017. jún. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"tisztkent semmi nem veszelyes,mert irodai munkat vegeznek,"

Ez egyszerűen csacsiság.

A TEK-nél is van rengeteg tiszt, más beavatkozási egységeknél is szolgálnak tisztek, a bűnügyes tisztek is mennek terepre, elfognak, nem egyszer kerülnek komoly konfliktusokba.

Csak két szélsőséges példa:

[link]

[link]

Mindkettő tiszt volt, és mindkettő bűnügyes.


Kérdező:

Ezt nem lehet egyszerűen megválaszolni. Nekem van olyan zászlós, KMB-s bajtársam, aki volt hogy egy hónapban több illetményt kapott kézhez, mint az alezredes rendfokozatú kerületi kapitánya.

Függ a beosztástól ( két azonos rendfokozatú, azonos ideje szolgáló rendőr illetménye között is hatalmas különbség lehet, pótlékoktól.


A legkevésbé veszélyes talán az igazgatásrendészet ( szabálysértési előadó).

A közlekedésrendészet egy fokkal kevésbé veszélyes a közrendnél, de ők is naponta tucatnyi emberrel kerülnek konfliktusba, amelyek vége sokszor testi kényszer vagy egyéb kényszerítő eszköz alkalmazása.

A legtöbb papírmunka talán a bűnügyi vonalon, a vizsgálóknál van.


Azt, hogy kinek mire érdemes szakosodni, látatlanba nem lehet megmondani. Én mindig is a bűnügyi szakra vágytam, és amikor kb. 7 év közrend után átkerültem madarat lehetett velem fogatni. 1 év után visszakértem magam, és azóta is közrenden vagyok - nekem ez jött be. De másoknak pld. a bűnügyi technika a az élete, van aki el nem tudná képzelni, hogy ne baleseti helyszínelő legyen...

Bármilyen alapképzést kapsz, mindig van lehetőséged a szakágak között váltani.

Az, hogy hol gyorsabb az előrejutás, függ a szerencsédtől, a képességeidtől, az ismeretségeidtől.

2017. jún. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"nem tudom miert jart a lepontozas"

Talán mert csacsiságokat írtál?

A tisztként semmi sem veszélyesre" már reagáltam.


"rendfokozat amire te gondolsz,de ez nem attol fugg,hanem beosztastol es munkakortol,szoval erre nincs egyseges rutin"

Nem igaz.

A rendfokozat a szakmai végzettségtől és a szolgálati időtől függ. Aki pld. rendészeti szakközépben végez, az őrmester lesz, ha kiválóval végez törzssörmester. Ezzel a végzettséggel az elérhető rendfokozati maximum a főtörzszászlós. Minden beosztásnál meg van határozva, hogy milyen végzettség kell hozzá - nem úgy működik, hogy ha egy zászlóst kineveznek ügyeletes tisztnek, akkot kap egy tiszti rendfokozatot, hanem eleve csak tisztet neveznek ki oda.

A rendfokozatban előre lépni három módon lehet: soros előrelépés ( minden rendfokozatnak van egy kihordási ideje, aminek leteltével automatikusan ugrik egyet az ember - kivéve ha fegyelmi büntetés hatálya alatt van),jutalomként, vagy esetleg ha magasabb beosztásba kerül (de ekkor is csak max. az állománycsoportján belüli rendfokozatba!).

2017. jún. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

azert hatalmas veszelyek tisztkent megiscsak kevesbe vannak,legalabbis en sok matekozas utan tudtam olyan szakiranyt valasztani,aminel az eloljarok nem egybol azt mondtak hogy irodaban fogok dolgozni


a rendfokozatos dologban meg azt mondtam,hogy nem rangok van,hanem rendfokozatik,de nem a rendfokozattol fugg a szolgalati kocsi lete vagy nem lete,hanem a beosztastol,mert lehet,hogy elobb kap egy ormester kocsit,mint egy tiszt,ha a tisztnek olyan a munkaja,hogy semmi szuksege hozza szolgalati gepjarmure

2017. jún. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azta.. 240ért valaki elmegy 3 és fél évre egyetemre? Egy sima buszsofőr 200at kap pesten
2017. jún. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!