Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológus, mezőgazdasági...

Biológus, mezőgazdasági mérnök, vagy vadgazda mérnök?

Figyelt kérdés

Ezt a 3 szakot jelöltem meg, azonban még mindig nem tudom eldönteni, melyiket is válasszam.

Ahogy nézegettem, bármelyiket is választom, van kreditbeszámítás alapszak után MSc-re.

Mind a 3 szak közel áll hozzám, a kutatás azonban nem köt le, szeretek kézzel fogható munkát végezni.

Érdekel az állattenyésztés, növénytermesztés, szeretnék a későbbiekben egy saját gazdaságot, ezt viszont önerőből kellene felépítenem.

A vadállomány is érdekel, különösen az egzotikus, veszélyes állatok.

Vajon melyik szakot válasszam? :)


2017. jún. 19. 11:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Biológusként a kutatás mindenképpen része lenne a munkádnak, hacsak nem tanárnak mész, ami a leírásod alapján nem érdekel téged. Szakosodhatnál ökológiára vagy etológia felé mozdulhatnál, ők gyakran szoktak terepen/állatok között dolgozni, de utána a gyűjtött információkat, adatokat is fel kell tudni dolgozni és következtetést levonni belőlük. Szóval ha inkább a tenyésztés, növénytermesztés érdekel, akkor a másik két szakkal jobban járnál.
2017. jún. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Akkor lenne érdemes elmenni biológusnak, ha kutatni akarnál, de azt pont nem akarnád.

De a vadgazda mérnök is szép foglalkozás lehet, de abból következtetve, hogy nem szeretsz kutatni, nem szeretsz túl sokat kint tartozkodni a vadonban.

Éppen ezért maradt a mezőgazdasági mérnök, a fenti leírtak alapján szeretsz gazdálkodni, ráadásul több lehetőséged is van. Feladata: növénytermeléssel, állattenyésztéssel kapcsolatosan termelési eljárásokat dolgoz ki és alkalmaz, valamint tervezi, szervezi és ellenőrzi a szakmai feladatokat.

2017. jún. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A kutatást úgy értettem, hogy nem szeretnék egy laborban, vagy íróasztal mögött ücsörögni és tanulmányokat írni, a fizikai munka jobban leköt. :)

Egyedül már csak azt kellene kitalálnom, hogy anyagilag hogyan járnék jobban. Nem szeretnék meggazdagodni, egyszerűen csak biztos megélhetést szeretnék.

A vadgazda nagyon tetszik, talán az lenne a legjobb választás, már csak az elhelyezkedési lehetőségeket kell megnéznem.

2017. jún. 19. 12:42
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát ha az anyagi része érdekel akkor az utolsó kettő itthon biztos nem túl jó. Szerintem ha sikerül velük a minimálbér felett elhelyezkedni itthon akkor már boldog lehetsz.


Hagyományos mérnök szakokkal lehet jól keresni, ott is főleg a gépész, villamos és infós mérnöki végzettséggel.

Többi irányzat itthon meg elég gyér megélhetést biztosít.

2017. jún. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!