Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzeti Közszolgálati Egyetem...

Nemzeti Közszolgálati Egyetem közigazgatás-szervező szak vélemények?

Figyelt kérdés
Üdv. Szeretnék véleményeket kérni a szakról.Mennyire nehéz? Milyen maga a szak? Milyen az elhelyezkedés? Megéri-e elvégezni? Fizetés elfogadható? (nem akarok éhenhalni :) ) Illetve a koli milyen? Vidéki vagyok az jelenthet hátrányt?
2017. jún. 24. 13:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Sokan azt mondják rá, hogy büfészak, szerintem meg nem, ezt bizonyítja az is, hogy a jelenlegi elsős évfolyam 3/4-e csúszik. Én szeretem ettől függetlenül a szakot. Vannak nagyon jó oktatók, és vannak csapnivalók is. Az elhelyezkedés szerintem nehéz, abból kiindulva, hogy jelenleg létszámstopot adott ki a Kormány, ami a közigazgatási személyi állományát illeti. A fizetés a béka segge alatt van, de ezt meg tudod nézni a 2011. évi CXCIX. törvényben, ha rákeresel az illetményrendszer szóra, pont ezért egyre gyakoribb, hogy a köztisztviselői munkára közalkalmazotti jogviszonyban dolgozó emberek vannak, ugyanis rájuk nem az illetményrendszer szerinti fizetés érvényes. A koli gyönyörű, ugyan nem vagyok kolis, de voltam már ott jó párszor. Nagyon nehéz bekerülni, jövedelemigazolások kellenek + átlag + milyen messze laksz az egyetemtől meg miegymás alapján döntenek a sorsodról.

Az egyetemen belüli ügyintézés, információáramlás (tájékoztatások) borzalmasak. A tanulmányi osztály sosincs a helyzet magaslatán, ebből már rengeteg probléma adódott, mint egyéniben, mint az összes hallgatót tekintve. Türelmesnek kell lenni itt nagyon és sokat tanulni. Akár 11 vizsgád is lehet/fél év. Itt számíts szóbelikre (sok egyetemen nincs szóbeli vizsga). A megajánlott jegyszerzés lehetősége minimális max 1-2/fél év. Sok esetben a neptun borzalmas működése, inkább nem működése dönti el a sorsod, akár csúszhatsz is emiatt. Ha idejössz tájékozódj róla, hogy melyik tanárokhoz érdemes felvenni a tárgyakat, mert hiába tudod az anyagot, ha olyanhoz veszed fel, aki a pokol angyalaként híresült el, akkor egyenes bukás. Most még tényleg azt mondom, hogy szeretem, de ez változhat, ugyanis csak első éves vagyok. Ezzel a szakkal, ha valóban szeretnél egy versenyképes fizetést érdemes továbbtanulni. Sokan mennek jogra, én is ezt tervezem, de választhatod a mesterképzést. Rengeteg negatív dolog övezi az egyetemet, de mégis van egy plusz benne, ami miatt egy kicsit kiváltságosnak érzed magad a többi egyetemistával szemben, és ez nem fellengzőség, ezt csak akkor érezheted, ha az egyetem hallgatója vagy.

2018. jún. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!