Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakirányba menjek...

Milyen szakirányba menjek tovább? (lent kifejtem a kérdésemet)

Figyelt kérdés
18(lassan 19) éves srác vagyok.Rendelkezem egy asztalos szakmával,amit a képzés felénél megutáltam,de nem akartam feladni,így megcsináltam.Mondanom se kell,hogy nem szeretem és semmiképp nem szeretnék ebben a szakmában dolgozni,eljöttem 2 éves intenzív tagozatos érettségi az első évemen túl vagyok.Nagyon jó tanulmányi eredménnyel rendelkezem ami azt jelenti,hogy összesen 2 db négyesem lett..fizika és kémia..Nem tudok dönteni,hogy milyen szakirányba menjek..van egy szakirány ami érdekel..az a rendőrség..néztem mind a 2 éves tiszthelyettesi képzést illetve az NKE-RTK szakot is viszont sajnos mérsékelten színtévesztő vagyok,ami kizáró ok...emellett műtötték a hátam,amiben egy csomó volt és ezt tüdőszűrőn mindig kidobja..és a tüdőszűrő is kell ugyebár.. ilyen tanulmánnyal és orvosi alkalmassággal van esélyem a rendőrségnél valahova bekerülni?Leginkább ilyen rendőri hivatáshoz hasonló munkakör érdekel,ami változatos,beszédkészségem jó. Semmiféleképpen nem szeretnék semmilyen műszaki pályára menni. Ti mit ajánlotok?Milyen területen dolgoztok,amiről szívesen írnátok egy pár őszinte sort...gondolok itt a negatív dolgokra is.Remélem valaki még jár erre és ahelyett,hogy lehurrogna,inkább diplomatikusan és kulturáltan tud nekem segíteni,érvelni. Köszönöm előre is a segíteni szándékozó embereknek.

2017. jún. 24. 22:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Jogi egyetemen gondolkoztál?
2017. jún. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia. Elsősorban köszönöm a válaszod,igen gondolkoztam,viszont kissé tartok tőle.
2017. jún. 24. 23:17
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor igazságügyi igazgatási? Azt hiszem, valami ilyesmi a neve. De ne azért ne add be a jelentkezésedet jogra, mert "á, úgyse fog menni", ha egyelőre jól állsz, akkor tényleg max próba szerencse.
2017. jún. 25. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A gond az önbizalmammal van,ezért nem merek belevágni.Példának okáért,itt az év végi eredményem,mégis azt érzem,hogy SEMMIT se tudok,hogy megfogok bukni az érettségin vagy az év végénél...
2017. jún. 26. 00:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát, muszáj lesz felülemelkedned rajta. :)
2017. jún. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!