Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Corvinus, BME vagy mi legyen?...

Corvinus, BME vagy mi legyen? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nos, tudtam, hogy a BCEre nem lesz meg az államilag támogatott 450-460 pont (nemzetközi gazdálkodás, gazdálkodás-menedzsment és penzügy számvitel). Ám összesítve 421 lett, a tavaly pénzügy ponthatár pedig 417 volt. Az lenne most a kérdésem első körben, hogy szerintetek mennyire emelnek ezen, illetve, tudom hogy ez a 4 pont nem sok, de reális hogy 417 maradna?

A másik kérdésem az lenne, hogy Corvinus volt mindig is a fő cél, pénzügyet azért jelöltem be mert ott alacsony a fizetős pontszám, és reménykedem ha felvesznek akkor pl 1 év után gazdmenre vagy ngre átmehetek. A kérdés így szól: inkább maradjak corvinuson ha már az az álmom, de számomra kevésbé kedvelt szakon, vagy menjek a BMEre (ugyanis ott a fizetősön 340 a ponthatár) és ott akkor azt tanulhatom amit szeretnék? (Itt viszont az egyetem nem vonzz annyira)


Előre is köszi a normális válaszokat! 😊



2017. jún. 25. 08:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Elvileg Corvinuson át tudnak venni psz ről gm-re, mert az első 2 félév 90%ban megegyezik.

Viszont ehhez jó tanulmányi átlag kell, és nyílván minden tárgyadat teljesíteni kell majd.

2017. jún. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés. Tulajdonképpen, ha ugyanazt a szakot tanulod szakmailag oly mindegy, hogy Corvinus vagy BME. Viszont ha az átjelentkezés is játszik, és mindig is a Corvinusra akartál menni, kvázi ahhoz a közösséghez akarsz tartozni, akkor egyértelműen a pénzügy BCE. (Szerintem - ez csak józan becslés - de 4 pontot nem fog emelkedni a ponthatár.)
2017. jún. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
22%

Én nem számítanék rá, hogy átvesznek, mert ahhoz igazán nagyon kiemelkedően kellene teljesíteni - és ha nem sikerül, nagyot csalódsz majd:S

Én inkább a BME-t választanám. Mindkettő jó egyetem, és alapvetően a szak számít, hiszen azzal fogsz foglalkozni jó esetben 40 évig, amit most választasz, ezzel szemben az egyetem "csak" pár év. Az gyorsan elrepül...

Ha annyira a BCE az álmod (bár szerintem egyáltalán nem akkora durranás, én onnan "menekültem"), akkor inkább add be jövőre is a jelentkezésed, és ismertesd el azokat a tárgyakat, amiket tudsz.

2017. jún. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
#2es ezt honnan veszed? Ahogy lattam, 2-3 eve is 425 volt :( az elott megint 417, meg 404...
2017. jún. 25. 12:58
 5/24 A kérdező kommentje:
#3as onnan menekultel? Ezt leirnad itt, vagy privatban hogy erted?
2017. jún. 25. 12:59
 6/24 anonim ***** válasza:
20%

Gazdasági szakon a két nagy egyetemből válassz: BCE vagy BGE.

Pénzügyi laborja egyedül csak a BCE-nak van.

2017. jún. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
BGEt is beírtam de azzal kapcsolatban elég szekptikus vagyok, tudnál #4es erről bővebben mesélni?
2017. jún. 25. 23:09
 8/24 anonim ***** válasza:
45%
A #3-as válaszoló szerintem nem csak BCE-re nem járt, hanem szerintem közgazdásznak sem tanul. A szakváltáshoz 3.5-ös átlag kell és egy pár sor a motivációdról, és ennyi. Ha az átlagod megvan, akkor tuti átvesznek (az elméleti lehetőség megvan hogy nem, de a gyakrlatban nem szokott előfordulni). Azon, hogy 40 évig az alapszakod fogja meghatározni a jövődet, pénzügyet végzett marketingesként csak kacagni tudok :) GTK-n nem sokat számít, hogy mit végzel. Főleg BCE-rők, oda mész gyakorlatra, ahova szeretnél. A társaság/diákszervezeti élet pedig a magyarországi egyetemek közül a legkiemelkedőbb, szóval én a helyedben nem mennék BME-re.
2017. jún. 26. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! 😊 Én is így voltam a #3sal, de mondom hátha lesz magyarázata
2017. jún. 26. 07:43
 10/24 anonim ***** válasza:
Bocs, elnéztem, azt hittem, a kérdező államira akar átkerülni. És az már azért nehezebb dió.
2017. jún. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!