Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi legyek ha mindenképpen az...

Mi legyek ha mindenképpen az egészségügyben szeretnék dolgozni?

Figyelt kérdés
Az orvosi nem jött össze sajnos... Gondolkodom a diplomás ápolón plusz ahoz majd msc(pl sürgősségi szakápoló). Szeretnék az embereken segíten,kicsi ovis korom óta tudom,hogy valahogyan az egészségügyben van a helyem,komolyan. Nem a pénz motivál elsősorban.. Gondolkodtam még valamilyen orvosi biotechnológiában,biosz bsc után esetleg,ha arra mennék.. De nem tudom melyik éri meg jobban... Illetve inkább gyakorlatisabb vagyok,nem szeretek egész nap csak ülni pl egy mikroszkóp felett.. Szerintetek merre menjek tovább? Vagy legyek szülésznő? Volt már vki hasonló helyzetben,dilemmában? :/

2017. jún. 30. 06:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Miért nem próbálod újra az orvosit? Ez nem olyan, hogy​ elsőre nem jön össze, és akkor kész, vége az egésznek. Egyébként én a mentőtisztit ajánlanám vagy a szülésznőt.
2017. jún. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Mindegyik nagyon szép szakma amit felsoroltál.De én csak az orvosit erőltetném. És ha nem sikerült elsőre? Akkor mi van? Ez egy olyan dolog, amiben utána évtizedeken keresztül dolgoznál..

Ha egy évvel később sikerül csak felvételt nyerned,akkor 1 évvel később.. Nem múlik rajta semmi, szerintem próbáld meg újra..

Nekem van olyan szakorvos ismerősöm,aki harmadjára jutott be az egyetemre..És? Bejutott, elvégezte és nagyon jó benne. Nem szabad feladni.

Az ápoló és a szülésznő is nagyon szép szakma, de én őszintén szólva Magyarországon nem lennék az. Nagyon-nagyon sokat kell dolgozni , kemény fizikai munkát és iszonyúan keveset lehet vele keresni. Tudom,nem ez a főszempont, de ha kidolgozza az ember a belét is, semmi magánélete, állandóan dolgozik, akkor ez a minimum lenne,hogy nem ilyen 90 ezerrel szúrják ki a szemét..

Az orvosok sem keresik szarrá magukat, főleg nem rezidensként.De ott legalább jobban van lehetőség feljebb jutni..

Szóval én csak az orvosit erőltetném. Ha az nem, akkor szülésznő.

Ápoló én nem lennék

2017. jún. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mentőtisztként csak a meló van. Pénz és megbecsülés szinte semmi. Ez most nem fontos, de ha lesz 2 gyereked, akkor már nem lesz mindegy. Ahogy az sem, hogy mennyit lehetsz otthon, mire jó a diplomád és mi mást lehet vele még csinálni. Az egészségügy rossz választás, de ha mindenképp ezt akarod, akkor orvosit csinálj. A többi éhenhalós.
2017. jún. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Leirasodbol nekem is a mentőtiszti jutott eszembe, de az egészségügy ebben az országban romokban van
2017. jún. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is próbáld meg újra az orvosit. Esetleg gyógytornász? Azzal is sokaknak segíthetsz, és mellé vállalhatatsz is privát betegeket (ha kell a pénz). Ráadásul életed is van mellette és önállóan dolgozhatsz.
2017. jún. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat :) A probléma az,hogy ha egyszer elrontottam az érettségimben a biosz kémia emeltet,akkor hiába csinálom újra, a tanusítvány nem írja felül azt. Szóval nekem 3as lett a kémia emeltem és az érettségi átlagomba csak azt számolják,a tanusitvanyt ami jobb,azt nem. Nekem max ugy lenne jó,ha pontot dupláznék.. Ha a biosz kémia emeltet 80 ra csinálnám akkor is csak 420 pontom lenne,ami max Pécsre lenne elég,mert tavaly több mint 20 pontot emeltek... Értem én hogy kizárólag a legjobbak menjenek orvosnak,de egy biosz kémia emeltet minimum 80-90re megírni nem kis dolog.. Ha tudod sem sikerül úgy gyakran,abban a hekyzetben.. Szóval ez elég szomorú. ..
2017. júl. 1. 06:41
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

És ezek szerint az egész tanulmányi pontszámod nem jó? Mert az oké, hogy egy rosszul sikerült emelt nagyon lehúzza, de pl még így is lehet, hogy jobb, mint 160. Jó, ezt persze csak te tudod, szóval ha már mindent kiszámoltál, tekintsd tárgytalannak.

De ha most amúgy se jelöltél meg semmit az orvosin kívül, jövőre simán lesz lehetőséged újraírni. Én is azt hittem, hogy hűha, 80-90 százalékosra mindkettőt nem lehet megírni, erre most duplázva 440 felett van, és nem szakadtam bele egyáltalán a tanulásba. Ráadásul más szakokra is nagyobb eséllyel kerülsz be, ha jók a pontjaid.


A gyógytorna tényleg jó ötlet egyébként.

2017. júl. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%

Szia! Én ápolónő vagyok, jelenleg is dolgozok, valamint diplomás ápoló képzésre járok. Tudom, nagyon sokan hangoztatják, hogy milyen az egészségügy.

Részben igazuk is van. De én erre mindig csak azt mondom: ha szereted, és eltudod így képzelni az életed, hogy mások szolgálatára áldozod fel magad, akkor választ ezt a hivatást!!

Engem mindig az lendít tovább, mikor hálásak a betegek.. és hidd el, ha megfelelően állsz hozzá,megfogja érni!!

Lehet választani más területet is, de ha ezt senki sem választja (pedig benned ott az akarat, az elszántág), akkor nem marad ember aki segít a bajbajutottakon.

Ne add fel, nekem is másodjára jött össze, de hálás vagyok hogy az eü. mellett döntöttem!! :)

22L

2017. júl. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként majdnem minden kórház fogad önkéntes ápolókat, csak be kell menned és megkérdezni. :) Hátha segít, ha kipróbálod.
2017. júl. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
96%
Én is ugyanígy voltam tavaly, mikor felvételiztem, csak engem felvettek orvosira. Gondolkoztam az ápolóin és a mentőtisztin is, de végül csak az ápolóit jelöltem meg, mert mindenképpen szeretnék majd családot a jövőben, és mentőtisztként nem tudnék elég időt a gyerekeimre fordítani. Ha nem vettek volna fel orvosira, én mindenképpen megpróbáltam volna még egyszer, ha ezután sem sikerült volna, elmentem volna diplomás ápolónak. Igazából ugyanolyan szívesen lennék orvos, mint ápoló :)
2017. júl. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!