Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programtervező informatikus...

Programtervező informatikus vagy Mérnökinformatikus? Mi a különbség a kettő között melyik a könnyebb? Melyik fizet jobban?

Figyelt kérdés

Két egyetemről mi a véleményetek Óbudai Egyetem NIK (mérnökinfó) vagy ELTE IK (prog infó).


Engem a programozás is érdekel de kütyükkel is szeretek foglakozni :)


Mindkét helyen voltam nyílt napon és mindkettő tetszett az ELTE viszont nagyobb költségvetéssel dolgozik.


Ha elvégeztem az egyetemet melyik szakkal milyen munkát végezhetek.


(A munkák amire gondolok pl egy nagy cégnél (Microsft, Telenor stb..) programozó vagy valamiféle programozó vagy informatikus...

Vagy valami játék író céghez is szívesen mennék EA Wargaming Rockstar Games , habár ez nem tudom au országunkban mennyi lehetőség van.



Tantárgyak szempontjából a kémia a kedvenc tantárgyam, a matekot fizikát egyformán szeretem --> úgyis ebből tanulok sokat az egyetemen :)

Infóból C++ ban tudok programozni.

A Microsft csomag is megy habár ennek kevés köze lesz gondolom.


(A pontok mindkét helyre megvannak :)


A válaszokat előre is köszönöm.



2017. júl. 1. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Fizetesileg kb ugyan ott vannak, mivel a kepzes 80%-a ugyan az. Mind a kettő nehez. A különbség köztük egy szóval kifejezve: fizika. A mernokinfosok tanulnak fizikát is, cserébe a programozók több matekot.
2017. júl. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a kémiát felejtsd el
2017. júl. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen

És a gazdaságinfó ezektől mennyivel különbözik?

2017. júl. 1. 12:54
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

Az OE menrokinforol én azt hallom hogy jó az oktatás és nem szivatjak halálra az embereket. Az ELTE proginfom pedig feleslegesen nehéz és sok a matek, ahogy hallom.


Ha kutyukkel is szeretsz szórakozni akkor menrokinfo. A progosok a számítogep agyaval foglalkoznak, ott a fő cél a programozás magas szinten való uzese. Ezzel szemben mernokinfon a fizikailag fogható géppel is foglalkoznak.


A gazdinfo se rossz, de nem annyira keresett mint a másik két szak.

2017. júl. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mind a kettő jól fizet és egyik se könnyű.

Ha szereted és érdekel a fizika, elektronika stb (a programozás mellett), akkor mérnökinformatika. Ha nem, akkor proginfó (itt inkább az "elméleti matek" van a programozás mellé).


Gazdinfó csak akkor, ha nem a BGE/BCE-re mész, mert ott az informatika képzés elég gyenge. Illetve az elméleti matek helyett gazdaságis tárgyakat tanulsz.

2017. júl. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod alapján a gazdinfót hagyd ki. Amúgy meg a kettő közül lényegében tök mindegy. ELTE-n elvileg több a matek, de ne aggódj, Óbudain is van bőven. Nézd meg az operatív tanterveket, biztosan mindkettő egyetemnél publikus, szerintem tantárgy leírásokat is találsz mindkét szak esetén. Olvasgasd el, aztán ez alapján dönts.


(Egyébként ha a gonosz magánvéleményem érdekel: oda menj amelyiket könnyebbnek találod és tudsz mellette dolgozni (programozó gyakornokként). 10x többet fogsz tanulni munka közben, mint az egyetemen.)

2017. júl. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Mindenkinek ment a zöld pacsi

További jó tanulást

2017. júl. 2. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!