Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME vagy Óbudai villanykar?

BME vagy Óbudai villanykar?

Figyelt kérdés

A kettő között ingázok. Ahova később menni akarok dolgozni, elvileg a diplomát sem kérik, de manapság sose lehet tudni, jobb ha van.

A BME-t jelöltem elsőnek, mivel az nevesebb, viszont sok negatívumot hallottam róla. Főként azt hogy inkább elméleti a képzés, mintsem gyakorlati. Illetve hogy sok anyagot nem adnak le, csak feladnak megtanulni.

És igazából ezért hajlok az Óbudai felé. Kérdés, hogy melyik érné meg jobban (kellemest a hasznossal alapon)



2017. júl. 2. 09:05
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Amit a BME-ről hallottál mind igaz...


Ne gyere a BME-re, ha félsz a rengeteg elmélettől, jó lesz neked a sima gyakorlat is, lecsupaszítva önmagában, ami 3-5 éven belül úgyis elavul és tanulhatsz újra mindent az elejétől..

BME-n szemléletet kapnál, amivel gyerekjáték bármit nulláról megtanulni, de nyilván ez nem mindenkinek kell/hasznos.

Sok anyagot valóban nem adnak le, ezeket otthon kell megtanulni, kikutatni, feldolgozni, utánajárni.. Hasonlóan mint ahogy az életben is van sokszor, itt sem fogja egy tanár sem a szádba rágni mint gimiben.. Ha félsz az önállóságtól, akkor neked tuti kuka a BME...

Másik egyetemen majd valamelyik tanár úgyis oldalra pontosan kiadja hogy mit kell beseggelni, szval máshol tuti könnyebb dolgod lesz.


BME = masszív szívás + valódi felkészülés bármire ami munkád során szembejöhet

2017. júl. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem olyan ember nincs, aki ugyanazt végigjárta az ÓE-n is és a BME-n is, méghozzá az első után az agyát kitöröltetve, nehogy nehogy a második könnyebbnek tűnjön.

A tanterv és a tananyag semmit sem jelent, ahhoz k* sokat hozzá is lehet tenni, meg iszonyú sokat húzni is lehet belőle.

Így aztán az összehasonlítás kissé reménytelen.

Ezek jutottak eszembe, mielőtt azt írtam volna, amit írni akartam, miszerint a két intézmény összehasonlításának gondolata teszi ki a Gyakorikérdések kétharmadát. :D

Utoljára ÓE-s irányból azt hallottam, hogy az elmélet semmivel sem másodrangúbb, és még gyakorlati tudnivalót is többet ad. Ez névértéken azt jelentené, hogy az ÓE a nehezebb. :)

Ami azt a negatív érzelmi töltetűvé változott kijelentést, hogy "inkább elméleti" illeti, idézném 1918-ból (!) Steinmetzet (ha villamosság, akkor a Steinmetz kapcsolás például), aki azt mondta, a mérnök az az élőlény, aki úgy áll a dolgokhoz, hogy a fizikai világot szemlélve fennakad valamin, az elmélet segítségével tisztázza a jelenséget, majd visszatérve a fizikai világhoz a tudását abban hasznosítja.

A gyakorlathoz elég a technikus, aki megtanult egy tapasztalati képletet három paraméterrel arra, hogy mikor törik ketté a Szabadság-híd. A mérnök pont arra kell, hogy ha a kérdés ennél bonyolultabb, akkor választ tudjon adni.

2017. júl. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
25%
Szóval első válaszoló elismerte, hogy a BME VIK-en elavult módon oktatnak. A szükséges elméleti tudást minden egyetemen megkapod, rajtad áll mennyire veszed komolyan, milyen mélységben tanulod meg. A BME VIK-en nem tudják a tudást alkalmazni, mert nem gyakorlatias a képzés, csak ZH-kra készülnek, és csak ZH-kat tudnak megoldani. Sokan be se járnak előadásokra, mert többet tanulnak, ha otthon önállóan készülnek, csak ez elég cumi. Az ÓE-s diplomád biztosabban meglesz, mert ott legalább valamennyire tanítanak. Hiába jársz a BME VIK-re , ha nem lesz diplomád, akkor az semmit se ér, vagy ha csak 6 év múlva lesz BSc-s diplomád, az is elég blama, ha a ÓE-n 3,5 év alatt meg tudod szerezni. Egy idő után, hogy hol szerezted a diplomát nem számít úgyse. A tapasztalat fog számítani. Meg elég blama az önéletrajzban, hogy 6 évig jártál a BME-vikre, jó esetben, mert a hallgatók több, mint fele nem szerez diplomát. Szóval nem jársz jobban összességében véve A BME VIK-kel.
2017. júl. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Mndenképpen a BME ellen szól, hogy elég sok olyan nagyképű alak szaladgál ott, mint az első...
2017. júl. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

jah... #4-esnek igaza van...

ezért se gyere BME-re...

2017. júl. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
68%
Mondjuk én semmi nagyképet nem fedezek fel #1 hozzászólásában, mint ahogy azt sem, hogy "bevallotta" volna, hogy "elavult módon" oktatnak. A Kérdező előítéletes megfogalmazását kipoentírozta, azt ki kéne tudni belőle olvasni, nem pedig nagyképűségnek értelmezni.
2017. júl. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!