Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ezek közül melyik szak fizet...

Ezek közül melyik szak fizet jobban?

Figyelt kérdés

Programtervező informatikus

Gazdaságinformatikus

Gazdálkodási és menedzsment

Pénzügy és számvitel

Turizmus-vendéglátás

Emberi erőforrások



Igazából a felsoroltakból egyik sem érdekel. Csak a fizetés. Egy éve végeztem az egyetemmel, magyar-történelem szakos tanár vagyok, egy évet letanítottam, havi nettó 130 ezres fizetésért. Pillanatnyilag a csőd szélén vagyok, az albérletemből (1 szobás kicsi, rossz állapotú garzon) ki kell költöznöm, mert nem tudom fizetni ebből a bérből. 27 évesen nem akarok hajléktalanná válni...



2017. júl. 5. 20:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerem az összes szakterületet a felsoroltak közül, de az informatikát igen (Proginfó és Gazdinfó). Szoftverfejlesztőként jól lehet keresni, viszont ha nem érdekel, akkor ne kezdj bele. Mert még ha érdekli is az embert a dolog, az egyetem csak egy nagyon alap "tudást" ad, amihez még pluszba sokat kell tanulni (az egyetem után is) - hogy aztán jól lehessen keresni. Lényegében a proginfós diploma is ugyanúgy semmit se ér önmagában, ha az emberben nincs meg az a plusz. Nem fogja megoldani ezt a problémát.
2017. júl. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Muszáj belekezdenem. Tényleg az fenyeget, hogy hajléktalanná válok.
2017. júl. 5. 21:03
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Mindenképpen a programtervező informatikust mondanám. Nem azt mondom, hogy azzal rögtön csiliókat keresnél (mindenki tudja, hogy az csak az MLM-átverésben lehetséges), de egyrészt arra van kereslet, másrészt sokkal nagyobb a munkaterületi választék, pl. ha nem akarsz Java-t tanulni, simán megtanulhatod helyette a Delphy-t, vagy más programnyelvet, és akkor is kapós lesz a munkád. A közgazdászatot nagyon nem javaslom, iszonyú a túlképzés, a döntő többség nem tud elhelyezkedni a munkájában.
2017. júl. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Még egy diploma, amivel nem fogsz tudni mit kezdeni (mert nem fog érdekelni a szak) az csak úgymond olaj a tűzre.

Sok ember ezt úgy képzeli el, hogy elvégzi az egyetemet és dől a lé, pedig ez nagyon messze van az igazságtól. Sehol se említik, hogy ja, végig kell járni a ranglétrát fejlesztőként is és sanszos, hogy el kell viselni egy ideig az alacsony fizetést. És ott tényleg csak az érdeklődés motiválja az embert. De azt se nagyon promozzák túl, hogy az egyetem fele "matek" (analízis, algebra, elméleti számítástudomány stb) és lesz olyan féléved, hogy számítógépet alig fogsz látni, helyette oltogatni lehet a differenciálegyenleteket.


Ha mindenképp lépni akarsz valamerre, akkor szakmát tanulj (pincér, és mehetsz külföldre, vagy asztalos, azzal még itthon is szépen lehet keresni).

2017. júl. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
13%
Az utolsó válaszoló tényleg azt sugallja, hogy pincérként meg asztalosként jobban lehet keresni és jobbak a munkaerőpiaci feltételek mint programozóként. Ez még a gyk-n is nagyon kemény:))))
2017. júl. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

#5 Egyszerűen nem pénzcentrikusan gondolkozom. Lehet, hogy asztalosként nem keres majd jobban, mint egy fejlesztő. De jobban fog keresni, mint nettó 130 ezer.

Ha azt írta volna, hogy szeretne fejlesztőként dolgozni, mert érdekli, akkor az teljesen oké. De így abszolút nem az. Hibát fog elkövetni.

2017. júl. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
8%
És? Az asztaloskodáshoz nem kell az, hogy érdekelje? Amúgy meg teljesen mindegy ez nekünk, hogy mit választ, jó lesz majd kasszásnak az Aldiba, úgyis ez a magyar munkaalapú életpályamodell.
2017. júl. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

#7 Idézem magamat: "Ha mindenképp lépni akarsz valamerre...". A két rossz közül (proginfó vs asztalos, tegyük fel mind a kettő hidegen hagyja) a kevésbé rossza válassza. Az asztalos szakmát időbeosztásilag könnyebb kitanulni, nem 3 évig tart és nem kell annyira sok felesleggel szívnia, mint egy proginfó alapképzésen (aminek a végén még mindig kérdéses, hogy talál munkát).


Ha téged nem érdekel az egész, akkor ne szólj hozzá.

2017. júl. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

Mielőtt elkezdődne részedről az értelmiségi szópárbaj:

- Olvasd el mégegyszer mit, hol sugalltam (az asztalos szakmát példának adtam, szoftverfejlesztő vagyok, ha eddig nem esett volna le)

- Pontosan a hozzád hasonló emberek miatt ilyen a magyar életpályamodell.

- Ugye te is tudod, hogy az interneten vagyunk és nem a sarki kocsmában?


Ezzel én be is fejeztem. Részemről ez a kérdés ki van maxolva, remélem kérdező helyesen cselegszel és rendbe jönnek a dolgok.

2017. júl. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
11%
Helyes, ideje visszahúzni a sufnidba. Pörgesd a magyar kkv szektort.
2017. júl. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!