Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri így vegyészmérnöknek,...

Megéri így vegyészmérnöknek, biomérnöknek tanulni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az a helyzet, hogy jelenleg közgazdasági középiskolában tanulok, és engem ez nem igazán érdekel. Viszont a kémia, biológia, matematika mindig is érdekelt, és gond lenne e az, hogyha én nem tanultam kémiát, már 2 éve. Érettségizni is informatikából érettségiztem, és nem kémiából, vagy biológiából, hátrányban lennék e a többiekkel szemben az egyetemen? Megéri így ilyen pályára továbbmenni tanulni?

2017. júl. 10. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:
En kornyezet-vizgazdalkodast tanultam kozepsuliban (a tanaraim haromnegzede vegyeszmernok es biomernok volt :) ) es most kozgazdasagi eyzetemre jelentkeztem.Szerintem semmi sem lehetetlen. Gondolj csak bele, hogy a gimnazistak meg se kozgazdasagtant, se mikrobiologiat nem tanulnak, megis jelentkeznek ezekre az egyetemekre. Ha igazan erdekel, tuti menni fog :o de nem lesz egyszeru, a mikrobiologia nagyon reszletes, illetve a kemia sem egy alom a 3. evtol kezdve. De ha te ebbol vagy jo, es ez erdekel, menni fog! :) batrake a szerencse.
2017. júl. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha tényleg ez érdekel akkor hajrá! Fennt vannak a kövelmények a neten, ellehet menni felkészítő tanfolyamokra, stb. Én kémia emeltet ajánlanék, matekból meg közepet, ha van nyelvvizsgád.

Aztán ha felvettek, kezdetben lehet hogy hátrányban leszel, de sok szorgalommal, kitartással lehet követni az egyetemi anyagot is.

2017. júl. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én biomérnökin tanulok most. Középiskolában nem tanultam kémiát egyáltalán. Ha elkezded az egyetemet lesz felzárkóztató kémiából, szóval emiatt ne aggódj. Ha szorgalmasan tanulod, akkor be fogod tudni hozni a lemaradást.
2017. júl. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem biztosít sajnos szerintem akkor fizetést (közelsem) mint a gépész-villamos-infós mérnök trió de munkát szerintem azért találsz vele.
2017. júl. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!