Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Békéscsabai Andrássy gimnázi...

A Békéscsabai Andrássy gimnáziumba szeretnék jelentkezni, és lenne pár kérdésem. Aki oda jár/járt az tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Most megyek nyolcadikba, de félévre el kell döntenem hova megyek tovább. Most a Békéscsabai Evangélikus gimnáziumba járok.

Nekem van egy eltervezésem mi szeretnék lenni, és nyelvi előkészítőre is mennék. Azt mondták, az evangélikusban szinte semmit nem ér a nyelvi előkészítő, csak időpazarlás... 1. kérdés: van az Andrássyban nyelvi előkészítő? az ugye akkor +1 év.

2. kérdés: ha én ügyvédnek vagy ilyesminek szeretnék készülni akkor melyik szakot ajánlanátok?(már keresgéltem tesómmal hátha találunk valamit de nem nagyon haladtunk előre...

3. kérdés: Jó fejek az ottani tanárok/diákok?

4. kérdés: tudom hogy naggyon naggyon erős iskola, de nagyon sokat várnának el egy diáktól? ezt úgy értem, hogy minden másodpercben tanulnom kell és pl semmi másra nem lenne időm? mert amúgy sokat tanulok de nekem az evangélikusban az a szint volt amit még eltudtam érni tanulást illetően. Kb az is olyasmi mint ott?(ez a kérdés nagyon fontos nekem ...)

bocsi a sok kérdés miatt, csak nem találtam még rá választ. tudom még nyár van de nagyon parázok a továbbtanulás miatt.



2017. júl. 11. 18:52
 1/3 anonim válasza:

Szia! Én ugyan nem oda járok, de ismerek onnan embereket. Így csak másodkézből tudok infókkal szolgálni, de jobb, mint a semmi :).

Először is a 2. kérdésedre válaszolok. Vagyis, hogy nem válaszolok, ugyanis nem tudok. De az általánossal biztos nem lőnél mellé.


4. kérdés: Azért annyira nem erős iskola. Többnyire változó helyen, de általában benne van a legjobb 100-ban. A megyében csak az Andrássy és a Belvár tudja ezt. (Sokan az utóbbit erősebbnek, sokkal tanulósabbnak tartják.) Nem kell minden másodpercben tanulnod, ne aggódj :). Nem kérnek lehetetlent sehol. Ha jó vagy, még kitünő is lehetsz. Én konkrétan meglepődtem, hogy milyen simán ment. Persze szenvedtem, de így utólag azért nem haltam bele.


3. kérdés: Ennél a válasznál külön kihangsúlyozom, hogy ezt személyesen nem tapasztaltam. Úgy tudom, hogy a tanárok elég szigorúan felsőbbrendűnek tartják magukat. Nem igazán tudsz velük beszélgetni. Elég elrettentőek. Megvan az a hiearhia. Főleg a tesi órai igazságtalanságpkról tudok sokat. Aztán a diákok "jófejsége" mindenkinek mást jelent. Valaki nagyon megtalálja ott a helyét, de valaki meg nagyon nem. Viszont hírhedten nagyon összetartóak a diákok, annak ellenére, hogy óriási a suli és nagyon sokan járnak oda. Számíts rá, hogy nagyon sok idegen arc vesz majd mindig körbe.


1. kérdés: Én úgy tudom, hogy nincs nyelvi előkészítő. Eurofakt szak van, de azt nem ajánlom. Többektől tudom, hogy nem igazán jó. Egyik barátnőm ezen a szakon járta a 9.-et, de jövőre már másik suliba fog járni. Ő iszonyúan utálta, pedig nagyon várta már. Ha nyelv, akkor ajánlom a Közgét. Ott van nyelvi előkészítő.


Nyílt napok lesznek ősszel, majd mindenképp menj el rájuk. Szerezz saját tapasztalatot. És ajánlom, hogy több helyre is menj majd el. Akkor jól össze tudod hasonlítani majd a gimiket. Ja és mindig úgy menj oda, hogy felejtsd el a negatív előítéleteidet, és csak a saját tapasztalataid alapján ítélj! Persze azért vedd figyelembe a rossz dolgokat is a végső döntésnél. Remélem tudtam valamit segíteni. Ha akad még kérdésed akármivel kapcsolatban, írj nyugodtan.

2017. júl. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
(100 legjobb gimnázium. (67. most)) Közgében idén indult Közgazdaságtan angol nyelven (Abban van jogi rész (Gazdasági jogi alapismeretek stb.)) Tehát van nyelvi előkészítés és valamiféle jog is (Főleg vállalkozással kapcsolatos) Idén történelem érettséginél 4. helyezést ért el.
2017. okt. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kösz
2018. máj. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!