Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jelenleg elmúltam 24 éves,...

Jelenleg elmúltam 24 éves, érettségim van ám szakmám nincsen. Milyen iskolákba mehetnék tanulni akár szakmát, akár valamiféle tanfolyamot?

Figyelt kérdés
Állami támogatással és tudom, hogy nappalos képzés az már bukó. Egyetem kizárt ( 3-as átlagú érettségi).

2017. júl. 15. 00:03
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Ne nézd le magad, a hármas átlag nem olyan rossz, mint gondolod. Nem keresnek minden egyetemre kitűnő tanulókat. Nekem osztálytársam egész gimiben hármas körüli tanuló volt, most pedig diplomázni fog. Ha megtalálod a kedvedre való szakot, akkor simán elvégezheted. Egyébként - bár idén már lecsúsztál róla - de tudom ajánlani ezeket az fsz képzéseket, ezek az egyetemekhez tartoznak, és könnyítettebben tanítanak, két év alatt kapsz róla papírt, amivel utána ha akarsz, egyetemen tovább tudsz tanulni, és beszámítják azokat az óráidat. Illetve vannak az OKJ képzések, ha jól tudom eltörölték a korhatárt, ezekből jócskán válogathatsz, rengeteg féle van. Attól függ mi a nemed, mi érdekel, mivel foglalkoznál a jövőben.
2017. júl. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt is elfelejtettem bele írni, hogy nincs matematika érettségim, mert matekból föl vagyok mentve. ( Sajna tudom, hogy inkább nyócszor jobban rákellet volna feküdni, de ez van.)
2017. júl. 15. 14:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Nézz szét OKJ-k között, válassz ki párat amik tetszenek és tedd fel itt kérdésbe megint hogy melyik lenne a legjobb.
2017. júl. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A matek sajnos sok helyen előfordul, szakmák terén is, de ha van jogsid már, vagy van érzéked a vezetéshez, szinte az az egyetlen olyan hivatás ahová nem kell matek, csak hétköznapi szinten, gondolok itt a hivatásos sofőrre mint teherautó, busz, esetleg taxis, de ez tőled függ mi menne, ha választanom kéne a te helyedben mindenképp a szakma mellett pártolok, egyetemen sokkal többet kell tanulni meg ott a matek 5x olyan nehéz mint egy szakképzésnél, meg persze szakmát hamarabb szerzel, vagy nagy kategóriás jogsit, mint diplomát.
2017. júl. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindenképpen szakma lesz, diplomához meg nincsen meg az anyagi hátterem illetve a lakhatásom + kedvem se, és a világban járva és szétnézve tapasztalom hogy néha milyen is az a diploma. Jogosítványom meg készülőben.
2017. júl. 15. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!