Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakos tanárnak érdemes...

Milyen szakos tanárnak érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Ami érdekel az történelem, abból emelt szintet csinálom jelenleg. Tehát egy szaknak mindenképp ezt gondoltam, de ugye kellene meg egy, vagy akár kettő.

Szerintetek melyik keresettebb?

Nem vagyok kiváncsi az olyan válaszokra, hogy ne tanulj tanárnak, és a többi....köszönöm a válaszokat előre.


2017. júl. 19. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire mennek a reál tárgyak? Fizika, matek, esetleg nyelvek? Nem sok középiskolai tanár ismerősöm van, de töri tanár kettő is, és sajnos egyik sem tanárként dolgozik, mert nem talál munkát. Ennél már csak irodalommal lehet jobban szívni. :( Én, ha bírnám energiával, a helyedben 1-2 nyelvet tennék mellé, azzal magánban is ki tudod egészíteni később a fizetésed (ami azért sajnos nem lesz kiemelkedő, és ezzel is érdemes számolni hosszú távon.)
2017. júl. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Fizika, kémia, infó, matek. Két kézzel fognak kapkodni utánad. Esetleg tesi.
2017. júl. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát egy nyelv megy, az horvát. Az lesz a második szakom!

Ilyen fizika, matek, kémia, nem nagyon mennek.

Talán még a fizika elméleti részét bírnám, de a számolás sajnos nem erősségem. Úgyhogy végülis még fizikan gondolkodom.

Köszi a válaszokat

2017. júl. 19. 16:41
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A reál szakosok lesznek a legkeresettebbek: fizika, kémia, biológia, de igazából mármilyen szakkal el fogsz tudni helyezkedni, mert a jelenlegi fizetések ismeretében csak a megszállottak mennek tanárnak.
2017. júl. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok, a lényeget elfelejtettem:

Sokan beleesnek abba a hibába, hogy nagyon szeretnek egy tárgyat, hát elmennek azt tanítani.

De ahhoz, hogy boldog legyél ebben a szakmában, NEM a tárgyat kell szeretni, hanem a gyerekeket! A kamaszokat is! A problémáikkal, hülyeségeikkel együtt!

Enélkül hamar a frusztrált, kiégett tanerők népes táborát fogod gyarapítani, bármennyire is szereted a történelmet.

2017. júl. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
33%
Hat pedig pont a tori az amiből a legtöbb tanár van mivel torivel kb csak annak vagy regesznek lehet menni. A fizika kémia infó matek a legkeresettebb mert aki jó ezekből az lelép mérnöknek 3-szor annyi fizetésért. Bár nyelvvel is ellehet helyezkedni. A töri a lehető legrosszabb
2017. júl. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!