Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyarországon hol a legjobb...

Magyarországon hol a legjobb a sejt- és molekuláris biológia oktatás?

Figyelt kérdés

2017. júl. 23. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez így eléggé értelmezhetetlen kérdés.

Mitől lesz a legjobb?

Izgalmasan adják elő, vagy részletgazdagon, vagy nagy minőségi műszerekkel felszerelt laborok vannak, vagy sok a vegyszer, vagy sok a gyakorlat stb stb szóval mi alapján tekinted jónak? Ha ezt elárulod, akkor pontosabb választ lehet adni rá.

2017. júl. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ahol a legjobb az oktatás, ahol legtöbb tudásra tehetek szert. :D

És első sorban Msc képzésre gondolok.

2017. júl. 23. 12:03
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindenhol annyit tanulsz amennyit csak akarsz, és bárhol kérdezel ezzel foglalkozó szakembert, az segíteni fog, és örül, hogy van aki érdeklődik a terület iránt, így igazából mindegyik nagy egyetem megfelelő lenne számodra.

A kérdés az, hogy milyen specializációt szeretnél, ugyanis minden oktatónak van egy területe amivel foglalkozik. Nézd meg, hogy a kiválasztott egyetemen oktató mivel foglalkozik, és ha tetszik, akkor jelentkezzél oda.

DE!

Jelenleg mol biosz msc csak Debrecenben van

[link]


Sajnos jelenleg olyan borzasztóan sok lehetőség nincs természettudományos msc képzésben:

[link]


Sajnos csak biológia általános msc képzés van, amibe szegeden csempésznek ilyet is, de ez nem akkreditált, akkreditált csak Debrecenben van. Innentől kezdve pedig vagy Debrecen, és akkor papírod van róla, vagy csak egy bejegyzést kapsz, mint szakirány, és bárhová mehetsz, ahol megfelel az oktató területe. Ugye külföldi munkánál jobb az akkreditált, mint egy szakirány jegyzékes diploma... csak ezzel sokan nem foglalkoznak.

2017. júl. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azért csak el lehet határolni, hogy itt vagy ott erősebb az oktatás...

Tudom, hogy sok rajtam múlik, de a maradék része pedig az egyetemen, oktatáson, oktatókon stb.

És mi a helyzet Szegeden a Molekuláris, immun- és mikrobiológiai szakiránnyal? Nem akkreditált?

2017. júl. 23. 22:11
 5/6 A kérdező kommentje:

Amúgy meg ami úgy jobban érdekel: molekuláris sejtbiológia, molekuláris genetika, géntechnologiák...

Lehet maradok egy szimpla biosz Msc-nél, aztán majd amelyik szakirány jobban megfog, arrafele orientálódok.

2017. júl. 23. 22:50
 6/6 anonim ***** válasza:

Jelenleg csak betétlapot adnának, ami nem lebecsmérlés, de azért még sem ált rendelkezésre valami, ha nem tudnak rá képzést indítani, nem? Eléggé logikus.


Nem mindegy egy szakirányú msc diploma, ahol egyértelműen a szakirányultságú tárgyak dominálnak, vagy egy általános biosz msc ahol lesz szakirányú is, de nem az dominál. Persze házon belül megoldják, de most komolyan, egy betét lap és kész? Nevetséges!

Sajnálom pedig őket, mivel tényleg nagy nevek voltak ott, és elképzelni sem tudom, hogy miért tették ezt ilyen képzéssé.

(vagyis van, gondolom a politika kirántotta az egyetem alól a támogatást, és inkább lőnek középre, hogy minél több mindent találjanak el)

2017. júl. 24. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!