Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Amikor az sms-t kapom akkor...

Amikor az sms-t kapom akkor az a végleges szakot is tartalmazza ahova felvettek?

Figyelt kérdés
A kérdésem az, hogy az sms a végleges sorrendet tartalmazza-e vagy aug. 5-ig még változhat, hogy hova kerülök be. Attól, hogy elérem a ponthatárt még nem biztos, hogy bekerülök a maximálisan felvehető diákok számába. Az sms tehát a végleges továbbtanulási helyemet jelöli me?

2017. júl. 24. 22:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Az sms-Ben az egyetlen és végleges szakod lesz ahova felvettek és a pontod.
2017. júl. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2017. júl. 24. 22:31
 3/21 anonim ***** válasza:
98%

"Attól, hogy elérem a ponthatárt még nem biztos, hogy bekerülök a maximálisan felvehető diákok számába."


De, biztos. Ugyanis a ponthatár meghúzása a jelentkezők pontjaitól függ és nem az egyetem szabja meg hasracsapással.


Pl. egy szakon a maximálisan felvehető emberek száma 100. Jelentkeznek 500-an. Sorrendbeteszik az 500 diákot a pontszámuk alapján, majd megnézik, hogy a 100. diáknak mennyi a pontszáma. Ha a 100. diáknak 399 pontja van, akkor az lesz a ponthatár.


(Ha a 100. helyen több ember áll, mert mindannyiuknak ugyanannyi a pontja, akkor csak 99 diákot fognak felvenni és a 99. diák pontszáma lesz a ponthatár.)

2017. júl. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
14%

#3 Sajnos ez sem teljesen így van, az én szakomon nem telítik fel teljesen a férőhelyeket, hanem hasraütésszerűen hozzák azt a bizonyos ponthatárt, mondván hogy akinek kevesebb van, az a tapasztalat szerint nem bírja amúgysem elvégezni.

+1 pro tipp: ha felvi.hu-n rákeresel a tavalyi ponthatárokra a sulidat és a kart kiválasztva, majd a linkben a 16-ot átírod 17-re, és ezt a még elérhetetlen oldalt holnap 8 óra előtt elkezded frissítgeni, akkor valamivel előbb fogsz értesülni, mint a hivatalos kihirdetés. :)

2017. júl. 25. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
97%
4, egy számítógépes algoritmus nem tud a hasára ütve ponthatárt húzni. Intézményi keretszám van, ezt is figyelembe veszi. Ahol sok azonos pontszámú van, att simán lehet, hogy egy pont annyi embert jelent, ami már a szak kapacitása fölött van, ezt nem engedi a rendszer. Így a ponthatár magasabb, a felvettek száma alacsonyavb.
2017. júl. 25. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Vodafonelive ***** válasza:
0%

Ahova én jelentkeztem MSc-re külön férőhely van államin és önköltséges képzésen is. Meg lehet nézni a tavalyi archív mappákat és ott az előző éveknél a férőhelyek számát illetve a ponthatárokat. Miért van az, hogy 5 férőhelyes állami helyett 15 embert vettek fel?

Biztos van "előre" meghúzott ponthatár az intézménynek.

Elvileg nekem lenne esélyem bekerülni holnap, mert a 35 fős férőhelyből 20-an jelentkeztünk összesen, nekem kereken 50 pontom van és elvileg be kell, hogy kerüljek azzal, hogy az én pontom lesz a határ. Ha nem fogok akkor az biztos azért lesz, ahogyan fentebb is írták, hogy aki minimummal megy az nem tudná elvégezni...

2017. júl. 25. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
89%

6, mondom azért, mert intézményi kertszámok vannak...


Felvehetnek akármilyen karra 1000 embert, szakonként van egy kb határ, mennyit. Az akármilyen szakra 100-nál többen nem mehetnek, legalább 100 pontja van 120 embernek. Plusz húsz fővel nem indulhat, 99 lesz a ponthatár, így meg csak 84 ember jut be. A maradék 14 helyet megnyerik a kar egyéb szakjai...

Van, ahol meg terveznek 5-6 fővel, és pont ők kapják meg a plusz helyeket, mert belefér... Nem hülyék, akik az algoritmust megalkották, hidd el.

2017. júl. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
44%
Szanalmas pont alapjan biralni... en 320 ponttal elvegeztem a szakon es tovabb tudok tanulni mikozben nem egy 400 vagy afelettis kibukott vagy nem tudta a zarovizsgat sem teljesiteni bsc-n... de persze nezzuk le az embert azert mert tudta hogy nem kell megpusztulnia a gimiben azert hogy felvegyek...
2017. júl. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
26%
Na es nalunk megmondtak hogy a legalso pontu lesz a felveteli ponthatar. Igaz orulnek ha minel tobben vagyunk hiszen az egyetemnek sem erdeke hogy ne menjen senki mert az nem jo nekik
2017. júl. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
4-es vagyok, köszönöm a lepontozást, ez a valóságon mit sem változtat. Ezeket nem én találtam ki, hanem az érdeklődésemre 2 elég kompetens illető erősítette meg a szakról.
2017. júl. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!