Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit javasolnál szolfézstanulás...

Mit javasolnál szolfézstanuláshoz?

Figyelt kérdés
Milyen online lehetőséget vagy tankönyvet? Huszonéves vagyok zenei előképzettség nélkül, de szeretnék otthon hangszert tanulni (gitár vagy zongora, még nem döntöttem el), és szeretném egyszerűen és alacsony költségért elsajátítani a zenei alapokat.

2017. júl. 25. 15:04
 1/4 Mojjo ***** válasza:

Ha a zene elméleti alapjai érdekelnek, akkor én elsősorban ezt a könyvet ajánlanám:

[link]


Újonnan nem kapható már, de antikvárokban biztos fellelhető.


De egyébként neten is van millió és egy oldal, ami ezzel foglalkozik. Mindenkinek más megközelítés jön be, más felépítés, máshogy jár az agya, így érdemes minél több oldalt megnézni, ha csak lehetőséged van rá. Sőt, minél több helyről tanulni.

Pl:

[link]

ezen belül is:

[link] fo-temakorok/zenei-alapok

és

[link] fo-temakorok/skalatan-skalak


Vagy tessék, itt egy hasznos pdf:

[link]


Első körben ezeket ajánlom. A második körben pedig azt, hogy döntsd el, melyik hangszert szeretnéd megtanulni. Ha gitárt, akkor pedig azon belül milyet is. Klasszikus gitárt? Fémhúros akusztikusat? Elektromosat?


Milyen stílusú zene vonz, mit szeretnél játszani? Klasszikus zenét, vagy kortárs könnyűzenét? Népzenét, vagy jazz-t? Mi az, ami igazán közel áll a szívedhez?

2017. júl. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Waff ***** válasza:
Solfézs szempontjából szinte mindegy, hogy klasszikus, western/fémhúros, avagy villany gitár az irányvonal. Zeneelmélet szemszögből ugyanaz vonatkozik minden gitárra.
2017. júl. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Mojjo ***** válasza:
@2: persze, ez így igaz. Nem is ezért érdeklődtem ez iránt, sorry, ha félreérthető volt.
2017. júl. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) 1-es, talán a kortárs könnyűzene. De közben már a zongora felé hajlok.


Utánajárok, hol szerezhető be a könyv, és elmélyülök a többi weboldalon is. (Láttam, hogy Youtube-on is érdemes körülnézni, de azért nyilván az alapokat teljesen nulláról indulni talán sehol sem magyarázzák el, csak megfelelő könyvben.) Mégegyszer, köszönöm! :)

2017. júl. 26. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!