Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit fognak kérdezni a Jedlikbe...

Mit fognak kérdezni a Jedlikben szóbelin?

Figyelt kérdés
Majd csak jövőre felvételizek,de a győri Jedlikbe szeretnék menni.Mit fognak kérdezni a szóbelin?Töri,német stb?Pl töriből évszámok?Németből meg ilyen alapok,hogy hogy hívnak,kedven szín stb.?Vagy egyáltalán milyen tantárgyakból lesznek a kérdések.Kerestem a Jedlik oldalán,de nem találtam.

2017. júl. 25. 20:59
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


A középiskolai felvételi elbeszélgetés során kifejezetten anyagot nem kérdezhetnek/kérdeznek tőled. Erre ott a felvételi feladatlap.

Maximum általános társalgás részeként, mint gondolsz erről-arról.


De inkább általános kérdéseket tesznek fel.

Az első, anyuka-apuka mit dolgozik,

hol laksz, kivel élsz együtt,

vannak-e testvéreid,

jár-e ebbe az iskolába ismerősöd,

ki(k) ajánlották az iskolát,

voltál-e a nyílt napon (egyértelmű IGEN, még ha nem is voltál; egy jó tanács),

mi a hobbid, mit csinálsz szabadidődben,

miért választanád ezt az iskolát,

mit segítesz otthon,

illetve valami számítástechnikai, műszaki érdeklődést is kell/kéne említened, mert elméletileg ilyen tematikájú az iskola.


Én voltam a Jedlik pár évvel ezelőtt felvételin egyébként.

Nagyjából így a kérdések 80-90 %-át felsoroltam, nekem mit tettek fel.

Szerintem nem változtatnak (sokat) a sztenderden, kérdéseken.



Ha van kérdésed, üzenetben szívesen válaszolok.

2017. júl. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!