Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SZTE-MK után mik a lehetőségeim?

SZTE-MK után mik a lehetőségeim?

Figyelt kérdés

Felvettek gépészmérnöki karra. Mehettem volna BME-re is, de a távolság és a drága albérlet miatt az SZTE-t választottam, mostanában viszont úgy érzem, hogy ez rossz döntés volt, mivel sok helyen írják, hogy az SZTE-s diplomát sehol se értékelik, meg a képzés is rossz...


Igaz ez? Ha elvégzem a helyet Bsc-vel mik a lehetőségeim? Könnyen el tudok majd helyezkedni? Esetleg Msc-re mehetek Pestre, vagy szerezzem meg azt is SZTE-n?



2017. júl. 27. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A BME túl van hájpolva, ugyanannyit ér a szegedi diploma is, a szegedi az ország egyik legjobb egyeteme, pont a BME-ről hallottam csupa rosszat, szóval ne aggódj, nem fogsz hátránnyal indulni emiatt.
2017. júl. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
SZTE az egyik legjobb egyetem. Egyébként meg a munkáltatók pont le fogják sz.rni, hogy hol szerezted meg a diplomádat, hogyha van egy jó önéletrajzod, szakmai tapsztalatod és tudásod. Ha ezek nincsenek, akkor járhatsz te az Oxfordra is, akkor sem fognak alkalmazni
2017. júl. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sokan elhiszik hogy ha Pesten tanulnak majd jobb diplomájuk lesz de ez hülyeség mindenhol ugyanazt tanulod. Rajtad áll mennyire vagy szorgalmas. Ugyanazt a diplomát fogod megkapni mint a BME-n csak nem fogsz annyira ki készülni és túl hajtani magad mint ők.
2017. júl. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nem rossz az szte oktatás, simán mehetsz msc-re pestre de én a helyedben maradnék. Szerintem jól döntöttél, én jobban szeretem a szegedi életet mint a pestit.
2017. júl. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A BME az BME. Sokkal régebb óta folyik gépész képzés ott, egy teljes egészében kikerekedett. És igaz az, hogy aki ott elkezd tanulni, már 2. évfolyamtól kapkodnak utánna a munkáltatók. Szegeden ez az iskola élelmiszeripari volt, mára mérnöki kar, majd jött a mezőgazdasági élelmiszeripari gépészmérnök képzés, ami szerintem egyedülálló az országban, azt hiszem szie-n, sze-n és csak nye-n van ilyen képzés. Ez szépen kinőtte magát Szegeden, bár hanyattlóban van az országban ez a szak, és most kezdik keresni mezőgépészeket.

Nem volt rossz választás! Egyre több jót hallani a gépész képzésről, a tanárok szenvedéllyel tanítják anyagaikat, kiharcolt magának MSc képzést, valószínűleg nem véletlenül. Amit tudni kell, hogy a matematika 1-4. idegtépő lesz, főleg, akinek nincs érzéke hozzá, a szakközépiskolában négyesek többszöri próbálkozás után mennek át matek kollokvium vizsgán. Nem tudom mára tanitanak-e Solid programot, de szerintem ezt még feltélten kellene ott, úgy tudom Inventort nyomatják.

Egyébként egyetértek az előttem hozzászólóval: pont lesz..ják hol végeztél, hozzáteszem, hogyha látják, hogy BME vagy OE más a helyzet, de nem ezt nézik. Nekem az volt a tapasztaatom a munkáltatóknál, hogy lássak, hogy nem vagy kretén, a többi rajtad múlik: be tudnak-e tanítani, mint pályakezdő gépészmérnök.

2017. aug. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!