Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE japán szakáról tudtok...

ELTE japán szakáról tudtok véleményt mondani?

Figyelt kérdés
Nem csak maga a japán nyelv édekel, hanem minden, ami Ázsia. A kultúrája, a történelme, politikai helyzete.

2017. júl. 27. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Magyarországhoz képest jó egyetem, de normálisabb országhoz képest max közepes. Főleg az oktatás minősége.
2017. júl. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
Még valami. Én inkább a Károlit választanám. Ott nincsenek annyira elszállva maguktól, emberségesebb egyetem.
2017. júl. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha igazán érdekel akkor minél jobban hajts rá a nyelvtanulásra és próbálj meg kijutni ösztöndíjas programmal. Japánba vagy más ázsiai országba én Japánon kívül Dél-Koreát, Kínát és Szingapúrt ajánlom, bár főleg Japánba és Kínába vannak ilyen lehetőségek. Nem rosszak a magyar keleti/ázsiai képzései, de önmagukban kevesek, tehát a munkaerő piacon.
2017. júl. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Egy ELTE japan szakos hallgato velemenye erdekelne. A Karoli utan mar utana neztem, ezert akarok most az ELTE-rol informaciot.
2017. júl. 27. 20:30
 5/5 anonim ***** válasza:

ELTE japánszakos vagyok, korábban a Károlin tanultam japánszakon, de átjöttem az ELTE-re.


Nagyon kevés a nyelvóra, ha nem tanulsz magad + nem jársz nyelviskolába nem fogod tudni még középfokon se elsajátítani a nyelvet. És szerintem ezzel mindent el is mondtam. Ue. a helyzet a Károlin is. Ez nem nyelviskola, hanem egyetem. A nyelvi órák teszik ki a mintaterv legkisebb részét. Ennek egyébként utána is tudsz nézni a japantanszek.hu -n. Le tudsz tölteni mintaterveket.


Felesleges összehasonlítani az ELTE-t a Károlival. Miért is kéne?


Ami a történelmet, politikát illeti (HA a Károlira jelentkezel), abból lesz bőven: országismeret I, Országismeret II, Országismeret III, Országismeret IV tárgyak, a japán történelem I-III pont ezt a célt szolgálják... Sőt, van történelem / társadalomtörténet specializáció is (az ELTE-n ilyen nincsen! Nálunk inkább minor "mellékszakok" vannak), lehetőséged van (és kötelező is) kiselőadásokat tartani + beadandó dolgozatokat írni (erről szól a specializáció).


Aztán vannak a tölteléktárgyak (sajnos ebből is van bőven):


Károlin: Bevezetés a filozófiába (ELTE-n is van), bev. az irodalom tudományba (ELTE- is van), bev. a nyelvtudományba (ELTE-n is van), szöveg, kiadvány (csak az ELTE-n van), bevezetés a Bibliaolvasásba (csak a Károlin van), távol-keleti vallások, ill. kelet népei (mind a két egyetemen van, más néven, más kódon), stb.

2018. nov. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!