Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológusnak vagy biomérnöknek...

Biológusnak vagy biomérnöknek érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés
Álláslehetősèg, fizetès szempontjából is èrdekelne

2017. júl. 28. 16:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Én biomérnök vagyok, a két szak nagyon nem ugyanaz. A biológus egy tudós, akinek a feladata elsősorban kutatás. Például hogy működnek a sejtek.

A biomérnök az mérnök, tehát alkalmazza a biológus eredményeit az iparba használja, főleg termelésbe.

A tanulás szempontjából sok a hasonlóság, például mikrobiológia, biokémia, genetika és molekuláris biológia stb.

A biomérnöknek kémiába sokkal jártasabbnak kell lennie, matematikába nagyságrendekkel jobbnak kell lenni. Illetve műszaki tudományok (pl. folyamatirányítás, művelettan) is ismerni kell.

Biológusnak pedig biológia elméletbe kell otthon lennie, sokkal részletesebben kell tudnia.

Állás és fizetés szerintem változó, nem lehet általánosítani.

Biomérnökből sokkal kevesebb van (főleg MSc-s), biológus az elég tömeg szak.

2017. nov. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!