Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire ajánlott a felsőoktat...

Mennyire ajánlott a felsőoktatási duális képzés?

Figyelt kérdés

Gépészmérnöki szakon fogok tanulni szeptembertől, lehetőségem nyílt duális képzésben jelentkezni egy vállalathoz, de nem vagyok biztos a dologban.


Pénzre túlzottan nincs egyelőre szükségem, bejárós leszek, még szüleimmel élek, csak a szakmai tapasztalat miatt gondoltam jó ötletnek, viszont nagyon szeretnék a tanulásra összpontosítani, és úgy gondolom ez nagyon megnehezítené a dolgomat.


Ti mit gondoltok?



2017. aug. 3. 20:41
 1/2 anonim ***** válasza:
29%

Hát az szinte biztos, hogy nem lehet ennél a fajta duális képzésnél azonos színvonalat adni. Cserébe ez egy másfajta tudást ad, csak hát azt egyébként is megkapod a gyakorlatodon, a munkahelyeden. BSc végén, MSc közben már lesz lehetőséged erre.

Egyáltalán nem haszontalan tapasztalat, és sok embernél ez közelebb áll ahhoz a képhez, amit ők egy mérnöki képzésről előzetesen gondolnak. Viszont ez nekem inkább tűnik technikusi/főiskolai képzésnek, mint mérnöki diplomának. Egyszerűen meló, meg csökkentett óraszám mellett nem lehet ugyanazt, ugyanúgy leadni, bárhogy is nézzük.

Ez most abszolút egyénfüggő. A hagyományos rendszernek, és a duális képzésnek is vannak súlyos hibái, ezért is nem könnyű eldönteni.


Tudsz tantervet küldeni? Anélkül csak okoskodás az egész, mert még senki nem végzett itthon ilyen rendszerben.

2017. aug. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Vodafonelive ***** válasza:
100%

Ha jó céghez kerültél, akkor nem lehet panaszod a későbbiekben sem, csinálni kell.

#1: az óraszám az egyetemen ugyan annyi, csak úgy állították össze az órarendet, hogy az a ~10-15 fő akik duálisban kezdenek hétfőtől-szerdáig megoldanak minden tanórát, illetve ők fel tudnak venni előfeltétel nélkül tárgyakat, mivel "nehezített" formában tanulnak, emellett projekt feladatuk is van a félévek végére.

Ahol tanultam PTE-n gépészmérnökit ott 2014-ben hozták be a duális képzést és most januárban lesznek az elsők akik onnan kijönnek.

2017. aug. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!