Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Debreceni egyetemisták neptun?

Debreceni egyetemisták neptun?

Figyelt kérdés
Első éves hallgató vagyok. A neptun rendszerbe még nem léptem be, nem tudom, hogy hogy működik. Az egyetemtől postai dolgokat nem kaptam, csak e maileket. Az első belépéskor mik a teendők? Már be tudok lépni? Miket kell megcsinálni?

2017. aug. 5. 12:14
1 2
 1/15 Metionin ***** válasza:
100%
Elvileg az egyetem kiküldi a teendőket. Nekem anno levélben jött a felvételi értesítéssel együtt de most már lehet hogy ezt is elektronikusan küldik. A lényeg az, hogy kell csinálni magadnak egy hálózati azonosítót de ehhez kell a neptun-kódod amit az egyetem ad, tehát küldeniük kell valamit mindenképpen.
2017. aug. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Postait nem is kapsz, csak emailt. Az egyikben benne van egy hosszabb (3 oldalas) tájékoztató. Amit akár még innen: [link] le is tölthetsz.

Neptun kódot kaptál, legalábbis kellett hogy kapj.

Leírásban minden benne van, de a sorrend: Hálózati azonosító->Nemtun-> UniPass kártya (az utóbbbi: AUGUSZTUS 4-ig)

Illetve még szerezz, csinálj magadról egy igazolványképet


Mivel a határidő lejárt, így nem tudom... érdeklődj mi a teendő. Valahol mintha olvastam volna valami késedelmi vackot

2017. aug. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Az unipass kártyát megcsináltam meg a hálózati azonosítót is. De neptunba még nem léptem be. Már lehet használni? És ha lehet, akkor mit kell csinálni?
2017. aug. 5. 15:35
 4/15 A kérdező kommentje:
Én nem léptem be a neptunba. De az unipass kártyát már megcsináltam.
2017. aug. 5. 15:37
 5/15 anonim ***** válasza:

A HAK külön e-mailben elküldi Önnek a Neptun-kódot, mellyel hálózati azonosítót kell készítenie ( [link] oldalon). Egyetemi nyilvántartáshoz a Neptun-kód (minta): A1B2C3 Jelszó (minta): xxxxxx (ez az Ön születési dátuma, pl. 1989.07.01 esetén 890701. Korábban kiadott kódok a BA/BSc után az MA/MSc-n is érvényesek. A Neptun használatához előbb hálózati azonosítót kell készítenie(lásd alább), majd azzal belépve a [link] címen hiányzó adatait pótolnia kell a “Saját adatok / Személyes adatok / Adatmódosítás menüpontban a beiratkozásig (adóazonosító jel, TAJ szám, címek,..). A Neptun gyűjtőszámlás befizetés információi is elérhetők. (Play Áruházból Neptun applikáció letölthető okostelefonra.)


Ezt kapod- kaptad meg emailben, egy word doc csatolmányban, vagy ugyanezt linkelték be neked egy fentebbi hozzászólásban.

[link]

word doksi:

[link]

2017. aug. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ezt kaptam. Akkor csak az adatokat kell pótolnom a beiratkozásig. Akkor nem kell félèvet állìtgatni, aktívra meg stb. Valahol azt is most kell. Az adatpótlást jövőhéten akarom megcsinálni.Köszönöm a válaszokat. :)
2017. aug. 5. 15:52
 7/15 anonim ***** válasza:

Fogsz kapni majd egy emailt aminek ez lesz a neve:

TTK TO - Félévkezdési tájékoztató 2017/18 tanév I. félév

Ez a levél így fog kezdődni:

Tisztelt Hallgató!

A 2017/18. tanév I. félév zavartalan, hatékony indítása érdekében az alábbiakról szeretnénk Önt tájékoztatni.


Ezután fog jönni egy táblázat, amiben benne lesz minden esemény, és a határideje pl.: szorgalmi időszak, vizsgaidőszak, majd ezután jön egy pár bekezdésben hogy mikor kell, és meddig lehet regisztrálni, tárgyakat felvenni, hova kell menni ha gond van.

Az első ilyet nagyon alaposan olvasd át, mivel ezután már javarészt csak a dátumok fognak változni, minden más változatlan marad, és ezt fogod kapni folyamatosan minden félév elkezdése előtt, és lezárásánál is néha.


Konkrétan előző félévben ezt kapták meg a hallgatók emailben:

[link]

Ilyet fogsz kapni majd, csak újat, erre a tanévre szólóan.

2017. aug. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Most olvasom, hogy akkor lesz egy kis baj. Freemailes a fiókom akkor át kell tennem gmailra a neptunon ketesztül? A deka kártya igénylést már leadtam és azon a freemailos van. Ilyenkor a mi a teendő?
2017. aug. 5. 16:26
 9/15 anonim ***** válasza:

Érdemes mindent gmail-es címre vinni. A neptunt különösen.

A deka kártyán nem szerepel email cím, viszont ha már úgy regisztráltad, és készítetted el, akkor azon ne változtassál, mert azért már fizetned kellene, és azért ez a kártya nem ér annyit (próbáld nem el hagyni majd).

Én a helyedben a freemail-es címemen beállítanám (átirányítás akár), hogy küldjön egy email másolatot minden egyes email-ről ami arra érkezik a gmail-es címemre, és csak azt használnám.


A deka kártya egyik oldalán szerepel jobb oldalt egy kép rólad, a bal-közép részen alul egy kártyaszám, egy érvényesség, és alul a neved.

A másik oldalon van egy QR kód, egy vonalkód, és rengeteg logó, meg ügyfélszolgálati elérhetőség. Csupán ez szerepel a deka kártyán.

2017. aug. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen :) Tegnapelőtt rendeltem az unipass kártyát, de megnéztem a honlapjukat és azt írták, hogy ha a neptunon átállítom, akkor automatikusan átállítódik az e mail cím. Nem láttam, hogy fizetni kellenne érte. Úgy tudom, hogy freemailről nem lehet átirányítani.
2017. aug. 5. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!