Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik lehetőségne...

Szerintetek melyik lehetőségnek van több értelme? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Halasztok egy évet és ebben az évben nyelvvizsgát illetve szintemelő érettségit kellene tennem, hogy felvegyenek az egyetemre.

Van egy olyan lehetőség, hogy 17-30 év közötti fialatok 1 évet külföldön önkénteskedhetnek (különböző területeken), mindeközben nyelvet tanulhatnak, ehhez kapcsolódik egy training is és erről tanusítványt is kapnak (semmilyen egyéb feltétele nincs a jelentkezésnek, nem kell nyelvizsga vagy semmilyen végzettség és egyébként szinte teljesen ingyenes). Nekem ez nagyon szimpatikus és úgy gondolom, hogy ez hasznos is, hiszen az ember több területen kipróbálhatja magát, rengeteg emberrel megismerkedhet, kapcsolatokat építhet ki és olyan dolgokat tapasztalhat meg, amiket itthon vagy egy egy hetes külföldi nyaralás alatt sosem. Azonban a jelenetkezés, vizsgák miatt nem tudnék egy egész évre kimenni, hanem csak pár hónapra kb. fél évre, a többi hónapom pedig elveszne, tehát többet már nem tudnék ilyen programban részt venni. Nem tudom, hogy így lenne-e értelme....


1. lehetőség: Elmegyek pár hónapra külföldre, majd megcsinálom a vizsgákat, az egyetem után pedig megcsinálok külföldön egy mesterképzést.


2. lehetőség: Felkészülök a vizsgákra, dolgozok és majd az egyetem után megyek egy teljes évre külföldre (így már inkább csak olyan témát választanék, ami a tanulmányaimhoz kapcsolódik), illetve utána még mindig tanulhatok külföldön.


2017. aug. 6. 09:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Inkább a második lehetőség. Nem tudom, pontosan ez milyen önkéntes munka, így abban sem vagyok biztos, hogy van arra lehetőség, hogy fél év után hazajöjj. Szerintem a második lehetőséggel jobban jársz.
2017. aug. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
1 év a maximum idő, amit ki lehet használni. Vannak rövid (max. 2 hónap), illetve hosszú (2 hónap-12 hónap) távú programok is, lehet találni 6-8 hónapos programokat is. Annyi a lényeg, hogy meg van határozva a programok időtartama, ha jelentkezel, akkor azt teljesíteni is kell. Ugyanakkor van egy szabály, hogy max. egy hosszú távú programon lehet részt venni, tehát ha pl. elmegyek egy 6 hónapos programra, akkor többet már nem mehetek egyáltalán. Egyébként EVS-ről (European Voluntary Service)van szó.
2017. aug. 6. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!