Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit szóltok egy informatikus...

Mit szóltok egy informatikus és egy közgazdász szakmához?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Pályaválasztás előtt állok. És ahogy ez minden kamasznál így van,elkezdett érdekelni a jövőm. Az az álmom,hogy informatikus és közgazdász legyek. Humán,reál tantárgyak jöhetnek,az az ember vagyok aki humán és reál beálítottságú is egyben. Álmom,hogy dolgozhassak külföldön,ezalatt azt értem,hogy külföldön informatikusként szeretnék dolgozni, és ha spóroltam valamennyit,szeretnék visszatérni Magyarországra és egy vállalatot alapítani. Ehhez lenne jó a közgazdász végzettség. Szerintetek mennyi esélyem van,hogy ezeket végbe vigyem? Túl sokat álmodozok? Vagy térjek vissza a valóságba?

Milyen szakmát ajánlanátok,amivel külföldön is eltudok helyezkedni? Azt olvastam,hogy nem olyan nagy a kereslet a magyar közgazdászok iránt külföldön. De viszont az informatikusokból nagy a hiány a Nagy Világban is

Előre is köszönöm,hogy végigolvastátok az én ,,kis" szenvedésemet.



2017. aug. 9. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az informatikaval nem jarsz rosszul, az biztos. A mernoki a masik, amivel jol ellehet helyezkedni, es jol keresnek a mernokok.

Es szerintem veghezviheto az almod.

2017. aug. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Csigahus válasza:
86%

Szia! Olvasd vissza az általad leírtakat, és meg is lelted az életpálya modelled. Informatikusként akarsz pályát kezdeni? Tedd azt! Van rá kereslet itthon és külföldön is. Majd mire kitanulod és dolgozol is benne pár évet úgy is kikristályosodik majd merre tudsz ebből tovább haladni. Gazdasági képzettséget meg egy infós után röhögve meg tudod szerezni.

Informatikus képzettséggel nem nagyon tudsz manapság vagy a közeljövőre nézve is félrelőni.

2017. aug. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
De milyen vállalatot akarsz?
2017. aug. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez még a jövő kérdése.
2017. aug. 9. 22:48
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
Oké csak azért, mert ahhoz valamihez értened kell, abban az esetben max informatikai céget tudnál de abból meg már van jó pár. Ha meg külön még akarsz tanulni valamit, akkor kb egy csomó időt elcsesztél tanulással, hogy vállalkozást csinálj, ami nem is biztos, hogy nyereséges lesz, ahelyett, hogy az addig megszerzett piacképed tudásoddal dolgoznál valahol.
2017. aug. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
91%
Akkor neked perfekt lenne a "gazdaságinformatikus" mivel ez mindkettőt tanulja. Nézz utána pontosan mit, meg hogy hold tudsz vele elhelyezkedni, de én azt hallotam, hogy bankoknál biztos
2017. aug. 10. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
74%

Ez igen ugyes.

Elobb szerezz egy IT diplomat (BSC+MSC),mellette azonnal kezdj el dolgozni,amint lehet menj el gyakornoknak,suli mellett.

Meloban legyel nelkulozhetetlen,kepezd magad non-stop.

Mellette gazdasagi szakot siman elvegezhetsz,pl MBA/t,lehetsz felsovezeto horror penzekert vagy architect is,mivel ott lesz a tapasztalat,de lehetsz akar IT Director nagy multinal,kulfoldon is,szerintem sokkal jobban megeri mint egy sajat ceg(itthon semmikeppen nem erdemes vallalkozni),kevesebb veszodes,magas fizu,ceges komoly verda benzinkartya.


Nekem osszes IT ismim alkalmazott es gyonyoruen elnek,ezzel szemben akik ceget alapitottak nyuglodnek,otthon dekkolnak allandoan meloznak aprot vesznek ki,nyaralni mar 4 eve sehol nem voltak,partizni sem,csak toljak a melot,es nem keresnek olyan jol mint mi IT alkalmazottak,plusz nekik se kafeteria,se juttatasok,se bonuszok,se kulfoldi kikuldetes.

Szerintem sokkal jobb ha neves cegnel elhelyezkedsz,aztan szepen elresz egy architect aztan egy IT director szintre,kenyelmesen,joletben fogsz elni.

2017. aug. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!