Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért nem számolja bele a...

Miért nem számolja bele a felvi az emelt angol érettségimet?

Figyelt kérdés

Olyan szakra akarok majd jelentkezni, ahol a magyar, illetve a töri a mérvadó tárgy, viszont én angolból akarok emeltezni, mert az nekem könnyebb. A pontszámításnál aztán ezt kaptam:


[link]


Csak a nyelvvizsga pontot számolja bele, az emelt érettségit nem. Ez azért van, mert nincs benne az angol a felvételi tárgyak között?



2017. aug. 10. 09:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, azért.
2017. aug. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan. Viszont ha köztük van, akkor sem kaphatsz többletpontot a nyelvvizsgáért is, meg az emeltért sem; egy nyelvből csak egy jogcímen jár többletpont.
2017. aug. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Max 100 pont adhato tobbletpontkent. Vagyis 40+28+50 emelt igy mar nem fer bele. 40+50 az ugy jo mert ugy tobb.
2017. aug. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az utolso valaszolo teved. Ahogy korabban irtak masok, egy nyelvbol csak egy valamiert kaphatsz tobbletpontot, vagy emelt erettsegiert, vagy nyelvvizsgaert. A te esetedben kvazi felesleges lenne emelt angolt csinalnod, sokkal jobban jarsz majd egy eros kozepszintuvel, mivel az emelt eseten is csak a +50 pont nelkulit szamolja bele (igy pl. kozepszinten csinalnak 90%-ot, az 90 pont, de ha emelten mondjuk csak 60%-ot, akkor hiaba emelt, csak 60 pontot fog erni). Mivel kotelezo egy emelet erettsegi, ha jol tudom, igy ha mast nem tudsz, akkor erdemes lesz ragyurni az angokra, hogy egy eros emelted legyen. Vagy kotelezo plusz targynak valassz valami konnyut, es abbol emeltezz, mert akkor az emelt is kipipalva, es a pontokat tekintve is mindegy.


Sok sikert!

2017. aug. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De abban nem tevedtem, hogy a tobbletpontok cimen max 100 pont adható.
2017. aug. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!