Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valóban nem vesz fel egy...

Valóban nem vesz fel egy egyetem sem, ha nincs nyelvvizsgám?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy hiába érem el a megadott pontszámot, az egyetemek ezt nem fogják figyelembe venni, mert nincs nyelvvizsgám.Tehát nem vesznek fel sehova...Igaz, ez?
2017. aug. 11. 08:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg 2020-tól lesz kötelező a legalább középfokú nyelvvizsga (meg az egy emelt is) a jelentkezéshez. Most még felvesznek anélkül is, ha a pontszámod megvan, de a diplomához szükséged lesz majd nyelvvizsgára.
2017. aug. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ooo tejoeg, már nagyon megijedtem..Nagyon szépen köszönöm!
2017. aug. 11. 09:07
 3/4 anonim ***** válasza:
71%
Vagy nyelvvizsga vagy egy emelt /ketto egyszerre nem lesz kotelezo/
2017. aug. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%

Néhány szakon már most is kell a nyelvvizsga, de elenyésző az ilyen. 2020-tól viszont kötelező lesz egy nyelvvizsga ahhoz, hogy fölvegyenek.

Mondjuk szerintem semmi értelme, amikor így is rengetegen azért nem kapnak diplomát, mert nincs nyelvvizsgájuk, erre még a felvételihez is kötelezővé tennék?!

Értem én, hogy nem kell mindenkinek egyetemre járnia, de akkor adják vissza a szakmunkás pálya becsületét!

Különben meg bizonyos szakmákhoz tök fölösleges a nyelvvizsga.

/Írom ezt úgy, hogy 18 évesen már volt nyelvvizsgám/

2017. aug. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!