Van lehetőség erre?

Figyelt kérdés
Idén leszek végzős, de még nem tudom pontosan hova szeretnék tovább menni:( a gyógytornász és az orvosi között tengődöm. arra gondoltam,hogy a gyógytornászra jelentkeznék, mert ugye az orvosira kell emelt kémia, én meg azt nem tanultam. Szóval ha felvesznek a gyógytornászra, elkezdem és tetszik akkor maradnék. De ha nem akkor egy év alatt összehoznék egy emelt kémia érettségit és felvételiznék az orvosira. Lehetséges ez?
2017. aug. 16. 10:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha sokat tanulsz rá, biztosan. :) de ez rajtad múlik. Magántanárt javasolnék e célra!
2017. aug. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én idén érettségiztem, egy osztálytársam fogorvosnak készült. Tanfolyamon az emelt biosz neki még elment, de a kémiával nagyon szenvedett, mert rengeteget kellett tanulni már csak ahhoz is, hogy a számításokat el tudd végezni. Szóval nem hiszem, hogy ilyen kevés idő alatt sikerülne, persze nem vagyok tisztában azzal, hogy neked mennyire mennek a számítások, mennyire vagy jó a reál tantárgyakból stb. De tényleg nagyon bonyolult.


Az orvosira való jelentkezés viszont nem igazán függhet ettől, mert ugye a jelentkezést február közepéig le kell adni az e-felvételin hitelesítéssel. A vizsgák meg ugye májusban vannak. Szóval ezt már jóval előtte el kell döntened, hogy megéri-e orvosira jelentkezni, képes leszel-e a megfelelő százalékot hozni, nem bánod-e meg, ha a 3 ingyen hely egyikén orvosira jelentkezel és etc.


Valamint azt is javaslom, hogy nagyon nézz utána, hogy miből áll a gyógytorna képzés, és akkor jelentkezz rá, ha ezekre alkalmasnak tartod magad.


Ha bármi kérdésed van a felvételivel kapcsolatban, nyugodtan írj.

2017. aug. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!