Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ilyen beállítottságú emberként...

Ilyen beállítottságú emberként milyen szakra menjek és azzal hol tudnék elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Szóval alapvetőleg egy határozott,kicsit irányító (de ez helyzettől függ) típusú lány vagyok. Mindig kiállok magamért és az elveimért, nagyon jól érvelek, rengeteg helyzetből kimagyarázom magam. Feministának születtem, 10 éves korom óta részese vagyok a nők egyenjogúságát követő vitának. Szeretem az izgalmas dolgokat. Szeretek emberek között lenni, főleg kisgyerekek között. A jegyeim jók,intelligens vagyok és racionálisan gondolkozom. Rossz tulajdonságom hogy lusta vagyok, viszont ha valamit eltervezek azt meg is valósítom általában. Ügyvédi pálya nem tetszik. Nagyobb álmom volt, hogy gyógypedagógus (logopédia ill. autizmussal foglalkozó szakirány) vagy tolmács,idegenvezető legyek. És egyik nap hirtelen beugrott a gondolat, hogy érdekel a politológia is. Ha politológiát tanulnék, hol tudnék elhelyezkedni? Vicces McDonald's-os kommenteket nem kérek, köszi. Nézegettem több helyen, csak én kimondottan a személyiségemhez szeretnék valami hozzáillőt. Nem tudnék egy irodában egész nap ülni.

2017. aug. 18. 02:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mit gondolsz politologiaval mit fogsz csinalni? Az ido legnagyobb resze irodaban valo ules lesz.


Menj fel a felvi.hu-ra ott van millio szemelyisegteszt meg munka melle. Toltsd ki azt.

2017. aug. 18. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szakot nem személyiség alapján, hanem érdeklődés alapján érdemes választani. Mint az előttem szóló is mondja, felvi.hu-n találsz teszteket amik segítenek.
2017. aug. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#2 ha azt írod hogy nem személyiségalapján érdemes választani, minek bíztatsz hogy felvi.hu-n kitöltsek személyiségteszteket?

#1 Nem értem, hogy miért kellett az elején az a hangnem, hogy 'mit gondolsz?' amikor elég érthetően megkérdeztem hogy hol tudnék elhelyezkedni politológiával. Nyilván azért kérdeztem, mert nem tudom, szóval felesleges a letámadás.

Egyébként kihagytam a válaszból, hogy szeretem az irodalmat, a németet, az angolt, a biosz. És érdekesnek tartom a történelmet és a földrajzot, de az előző négy tantárgy jobban leköt.

2017. aug. 18. 13:08
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Van nehany politologus ismerosom, az egyik onkormanyzatnal dolgozik mit tudom en milyen munkakorben, legutobbi ertesuleseim szerint a segelyeket intezte. A masik kozvelemenykutato cegnel van, a harmadik politikai karrierbe kezdett.
2017. aug. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#4 köszönöm szépen!:)
2017. aug. 18. 14:17
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Azert mert irtad, hogy nem tudnal egesz nap egy irodaban ulni.
2017. aug. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A politologusoknak szerintem tipikus irodaban ulo a munkajuk, plusz a tobbseg nem all meg egy diplomanal. Vagy jogaszok, vagy torteneszek, vagy egyeb vegzettseguk van, a mezei politologus szerintem eleg ritka, en legalabbis nem ismerek olyat.
2017. aug. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Egy szóval se mondtam, hogy személyiségi tesztet tölts ki, én azt mondtam, hogy a felvin találsz teszteket amik segítenek. Pl. a "Milyen szakok és foglalkozások passzolnak hozzám?" című teszt nem a személyiségeddel kapcsolatos kérdéseket tesz fel, hanem az érdeklődéseddel kapcsolatosokat. Máskor mielőtt beszólsz kérlek tájékozódj, és utána kötözködj.


Üdv,

#2-es

2017. aug. 19. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
67%
"Feministának születtem, " Oké mindent el is mondtál magadról.... köszönjük Emese!
2017. aug. 29. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező. Ilyen stílussal és hozzáállással lehetőleg a gyógypedagógiát és az összes tanár és tanító szakot messziről kerüld el. Ajánlanám a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Állam-, Had- vagy Rendészettudományi karát, esetleg bármelyik jogi egyetemet. Szükség lehet még határozott rendőrre, határőrre, jogászra stb. Kicsit sarkítva, de politológiával kitörölheted... kell mellé még egy használható szakma vagy főiskolai/egyetemi végzettség (mint pl. jogász, történész, vagy vmilyen tanári szak).
2017. aug. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!