Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Merre kéne tovább mennem...

Merre kéne tovább mennem érettségi után?

Figyelt kérdés
Most egy sima gimnáziumba járok, ahol meglehetősen nagy hangsúlyt fektetnek arra, hogy minden diákjuk továbbtanuljon egyetemen, én viszont nem szeretnék. Engem a főzés, és a konyha világa érdekel, imádok főzni, és új dolgokat alkotni. Még egy évem van érettségiig, és tudom, hogy az már nem elég,hogy váltsak. Van ötletetek, hogy érettségi után hová kéne tovább mennem?

2017. aug. 19. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt osztálytársam gimnázium után elment 1 éves szakácsképzésre (okj-ra) a helyi szakközépbe. Következő évben jelentkezett egyetemre is, de még most is konyhán dolgozik, mert őt az érdekli. És én irigylem, mert belegondolok már előrébb van az életben, mint én az egyetemen! :)
2017. aug. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Vagy feküdj rá az érettségi tárgyakra és tanulj turizmus-vendéglátást. Magas oda a pont, de ha duplázol, könnyen meglehet! :)
2017. aug. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Vendéglátóipari Főiskola?
2017. aug. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj a gimid célkitűzései szerint alakítanod az életed. Érettségizz le jól, hagyd nyitva magadnak a kapukat, és elmehetsz kipróbálni a vendéglátást. Ha érdekel, mondjuk turizmus-vendéglátást, dietetikát, élelmiszermérnökit végezhetnél, azok talán lazán kapcsolódnak a konyha világához.
2017. aug. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Azt én is úgy gondoltam, hogy azért jó eredménnyel szeretnék érettségizni, de igazából engem konkrétan a főzés(-sütés) érdekel, és a későbbiekben szeretnék séf lenni, konyhát vezetni, és esetleg éttermet nyitni. (Persze nem a "tipikus" Gordon Ramsay/Jamie Oliver sikersztorikra gondolok..)

Köszönöm az eddigi válaszokat!:)

2017. aug. 19. 17:53
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Élelmiszermérnöki, majd utána valami fúziós konyha. Nagyon menő manapság...
2017. aug. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!