Mit tegyek? (többi lent)

Figyelt kérdés

Miután kiderült ,hogy nem vesznek fel egyetemre nagy búsulásomban eldöntöttem,hogy újra érettségizek 2 tantárgyól illetve lerakom a nyelv vizsgát ,emellett még a jogosítványt is.


Matematikából(44% lett) és emelt informatikából szeretnék újra érettségizni és az eredeti terv az volt,hogy októberben megyek matekból,hogy a többire már több időm legyen.Viszont arra nem számoltam ,hogy a nyári munka és az előbb felsoroltak nagyon elfogják venni az időmet ezért nyáron szinte semmit sem tanultam,emellett még a magántanáromnak is családi gondjai lettek és nem nagyon tud már engem készíteni..


Tehát 1 hónapom +pár napom maradt arra ,hogy egy 44% os matek tudásról felhozzam magam 80-90%-ra.Azért ennyire mert ez a cél a pontok miatt .


A kérdésem tehát az lenne,hogy van-e értelme megpróbálni októberben a matek érettségit,feltudnék e rá készülni úgy,hogy 5-ös legyen?


Ha ezekre igen a válasz,akkor kifejtenétek ,hogy milyen tanulási stratégiával érhetem el ezt?



2017. aug. 24. 19:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Most az ötös a cél, vagy a 80-90 százalék? Szerintem akkor menj, ha tényleg rendesen felkészültél.
2017. aug. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Az ötös az 80% tól van meg,persze akkor sem leszek szomorú ha 80% felett teljesítek :)


Mindenesetre köszi a válaszodat,de az általam feltett kérdésekre válom a választ.

2017. aug. 24. 21:35
 3/12 A kérdező kommentje:
várom*
2017. aug. 24. 21:36
 4/12 anonim ***** válasza:
Ez csak tőled és a képességeiről függ. Egyik haverom mondta hogy végig bohockodta a középiskolát , első probaerettsegiet 35%-ra írta meg, de rendkívül jó eszű, és amúgy nagyon jó matekból csak lusta, majd egy hónap után már otosoket írt. ( Egyetemen is el és virul ) . Ezzel szemben én matekból mindig levoltam ragadva a 75-80% környéken. Akárhogy is próbáltam sosem írtam se lényegesen jobbat, se rosszabbat pedig faktra jártam és nagyon sokat készültem. Nos ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha eddig te is csak bohockodtál és van hozzá erzeked + szorgalmad akkor simán lehet, de ha nem akkor ne eroltesd. Mindenesetre egy próbát mindenképp megér hátha most olyanok lesznek amik neked fekudnek ( én pl fizika emeltet mindig 45-50% körülire oldogattam de tavaly az érettségit 80%-ra írtam, mert mindenből abba kérdezett bele, amit tudtam.
2017. aug. 25. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ne filozofálj, hanem vedd elő a netről a korábbi érettségi feladatsorokat és oldogassad!
2017. aug. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
4-es ,én sajnos nem bohóckodtam,de sose készültem matekból ,csak amit órán halottam .Ezért is úgy gondolom ,hogy lenne eszem hozzá ,viszont még mindig nem írjátok le ,hogy hogyan készüljek fel 80%ra :D..
2017. aug. 25. 18:52
 7/12 anonim ***** válasza:
Eddig hány feladatsort oldottál meg és hány százalék az átlag, amit helyből el tudsz érni? A folytatás ettől függ. Szóval?
2017. aug. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Konkrét feladatsort még egyet sem oldottam meg.Amit most eltudnék érni kapásból ,az 55-60% lenne.
2017. aug. 25. 18:57
 9/12 anonim ***** válasza:
csinálj meg véletlenszerüen pár érettségi tesztet, nézd meg hogy hogyan sikerülnek, keresd meg hogy mely témakörök mennek kevésbé, azokra feküdj re, esetleg keress magántanárt, ks matekozz nagyon sokat.
2017. aug. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ha ezeket megcsinálom,szerinted sikerülhet a 80% ?
2017. aug. 25. 19:14
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!