Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt földrajz érettségire...

Emelt földrajz érettségire készülök, de hogyan tanuljak?

Figyelt kérdés
A magyar közoktatás miatt igazából 11 évig nem tanultunk lényeges dolgokat, így utolsó évben kell mindent megtanulnom az emelt föcire. Van egy hosszú témakörös lista, amit egész nyáron, minden nap egyet "kidolgoztam" de ugye azok nem a tételek, hanem azoknál átfogóbbak, nagyobbak, részletesebbek. A kérdésem az lenne, hogy ha megvan több száz oldalnyi anyag, amit összegyűjtöttem minden témakörhöz, mindet megis tanulom, vaktérképet is és számolásokat is, tudok még valahogy készülni? Mir javasoltok? Mert minden erőfeszítésemet beleadom már, nem tudom, mivel lehetne még hozzájárulni majd a sikeres vizsgához.

2017. aug. 25. 17:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem a több száz oldalnyi jegyzet nem jó út, egyszerűen az érettségi nem arről szól, hogy ilyen irdatlan mennyiségű anyagot benyalsz. Csak magadat kínoznád meg. És szerintem nem is nagyon maradna meg.

Én inkább azt ajánlom, hogy tematikusan haladj a saját tankönyved szerint, és oldogasd a netes érettségi példákat, nekem ez vált be. Esetleg egy próbaérettségi könyv, vagy egy kidolgozott tematikus könyv jó ötlet.

2017. aug. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én tavalyelőtt érettségiztem, földrajzból emelten (86% lett végül), a Nemzeti Tankönyvkiadós könyveket nagyon tudom ajánlani, nem csak a természet-és társadalomföldrajzos kiadásokat, hanem Magyarország földrajzát illetve a regionális földrajzot. Bár nekem mázlim volt alap órán is, mert jó tanárom volt, aki általában az emelt szintes anyagot is leadta. .)
2017. szept. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!