Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van lehetőségem szakot váltani...

Van lehetőségem szakot váltani? Milyen megoldások vannak? Többi lent

Figyelt kérdés

Biomérnökire vettek fel, de vegyészmérnöknek szeretnék tanulni.

Mindvégig a vegyészmérnök volt első helyen, deaz utolsó napokban megváltoztattam, mert bebeszéltem magamnak, hogy nem fog menni nekem, mert hogy én rossz vagyok kémiából. Vagyis a kémia tanárom mindig ezt mondta, meg hogy menthetetlen vagyok és ez meg maradt bennem.

Emelt ké,iát tettem az 65 %lett a matekom 92 %, úgyhogya pontom simán meglett volna csak az önbecsülésem került nagyon a padlóra. Azt szeretném kérdezni,hogy van lehetőség h akár most vagy még évelején vagy félévkor váltsak. Úgyhogy ne veszítsek évet.Vagy milyen megoldások vannak kivel tudnék erről beszélni? Kifakadt a szám,minden este verejtékezek és már a menszeszem se jött meg két hónapja...nagyon bánom


Debreceni Egyetem,TTK



2017. szept. 1. 22:40
 1/9 anonim válasza:
100%

Anno volt egy osztálytársam, aki orvos szeretett volna lenni. Neki is ugyanezt mondta a tanára, de sosem fogadta el. Végül gyógyszerész lett. :)


Így a félév elején kétlem, hogy lenne lehetőséged váltásra. Hogy később 1-2 félév után mennyire van átjárhatóság, arra legbiztosabb választ leginkább a tanulmányi osztályon kaphatsz vagy legfeljebb tovább küldenek a megfelelő helyre.

Egyébként ha más út nincs, jövőre újra tudsz felvételizni vegyészmérnökire. Ha van a tárgyak tematikájában egyezés, jó esetben el tudsz fogadtatni néhányat biomérnökiről.

Ha esetleg van még hallgatói szerződés manapság is, az sem jelent problémát, mert ahogy én tudom, az első 2 félévben következmények nélkül felbontható.


Egyébként egy általános jó tanács: sose buktasd meg magad, hagyd meg annak, akinek ez a feladata, mert könnyen lehet, hogy kevésbé lesz szigorú.

2017. szept. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
28%

Lehet, hogy terhes vagy?


Komolyra fordítva nem túl kellemes nyarad lehetett így, ha végig ezen őrlődtél. Szerintem egy barát hiányzik neked és/vagy egy jó szex. Mindkettő oldja a feszültséget, növeli az önbizalmat és segít tisztábban látni a dolgokat.

2017. szept. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. Vlóban nincs barátom 3év után megcsaltak az érettségi alatt. Ez is nagy trauma volt és csökkentett az önbialmamon, plusz a tanárom állandó zaklatott.

Ha esetlég még valaki tud tanácsot adni vagy biztosat mondani várom válaszát.

2017. szept. 2. 18:28
 4/9 anonim válasza:
Ismerős érzés kérdező, ugyanígy jártam pár éve csak éppen 2,5 év után az érettségit követő nyáron.
2017. szept. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon egyszerű a helyzet.. Mivel biomérnökiről akarsz átmenni vegyészmérnökire..és főleg mivel egy egyetemen belül, egy karon belül.. így szerintem a legegszerűbb megoldás:

1. Nézd meg milyen tárgyak egyeznek meg a két szakon. Ha jól emlékszem elég sok ilyen van első félévben: Általános kémia, Bevezetés a közgazdaságtanba, EU ismeretek, Matek, Mérnöki ismeretek, Mérnök számítástechnika, Munkavédelem..ezeket csináld meg.

2.Kezd el a második félévet és vedd fel ugyan így a közös tárgyakat.

3.Jelentkezz újra február 15-én és fogadtasd el a TO-n a tárgyakat majd a következő évben.

Még tudod egyszerűsíteni a dolgot, ha még több közös tárgyakat veszel fel, amikre nem épül semmi.


Szóval így nem fogsz évet veszíteni, plussz haladsz már most a tárgyakkal.

2017. szept. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jól mondja #5-ös. Ezenkívül kérelemmel fel tudsz venni tárgyakat vegyészmérnökiről, de menj be a tanulmányi osztályra, ők többet tudmak erről mint itt bárki, meséld el nekik ugyanígy a helyzetedet és kerdezd meg hogy a tárgyfelvétellel való bűvészkedéssel hogyan lehetne csúszásmentesen átmenni.
2017. szept. 6. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
DE-TTKn első évben kb ugyanazt tanuljátok mint a vegyészmérnökök, szóval simán át lehet majd jelentkezni szerintem..
2017. szept. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én is átjelentkeztem TTK-n biomérnökiről vegyészmérnökire. Írni/beszélni kell a TO-val, újra kell felvételizned szeptemberben. Augusztusban ki kell tölteni tárgyelfogadási kérelmet, így az azonos teljesített tárgyaid meglesznek kb egy félévet csúszol viszont.
2017. dec. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Lehet hogy akár még februárban is áttudsz menni. Ne aggódj emiatt :)
2017. dec. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!