Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges az, hogy leérettség...

Lehetséges az, hogy leérettségizek, egy év szünetet tartok és csak utána tanulok tovább? Valaki csinált ilyet?

Figyelt kérdés

2017. szept. 2. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Persze, többet is tarthatsz, sőt nem is kell tovább tanulnod:DD Itt már semmi se "kötelező".

Én amúgy ezt csináltam. Érettségi, egy év "szünet" és most megyek majd egyetemre szeptembertől.

2017. szept. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Persze
2017. szept. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vagy két évet is kihagyhatsz
2017. szept. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

Mivel hála istennek eltörölték a sorkatonaságot, minden további nélkül lehet.

Csak arra vigyázz, hogy ha betöltötted a 18 évet és sem bejelentett állásod nincs, sem nem vagy nappali tagozatos hallgató, akkor el kell menned a NAV-hoz bejelentkezni TB-re és onnantól fizetni a havi járulékot. Különben nem jár ingyenes orvosi ellátás.

2017. szept. 3. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Köszke
2017. szept. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én kitanultam egy szakmát, közbe csináltam nyelvvizsgát meg emelt érettségit, és Úgy mentem :D, végül lett 2 emelt érettségim 1 felső és egy közép nyelvvizsgám, meg melóztam, így nekem 5 év szünet volt:D
2017. szept. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

Nekem 2 év szünetem volt. Életem egyik legjobb döntése volt, hogy nem tanultam egyből tovább.



Ha még nem tudod nagyjából sem, hogy mit akarsz tanulni, akkor nem éri meg csakazértis egyetemre menni, mert 10-ből 8-szor úgyis otthagyod 1-2 félév után.


Menj el dolgozz addig, tanulj meg egy nyelvet, dolgozz külföldön, menj el utazni pár hónapra. Ezek mind-mind hozzájárulnak ahhoz, hogy kitaláld, mit akarsz tanulni.

2017. szept. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én most épp ezt csinálom:) teljesen egyetértek az előttem szólóval, hogy nincs értelme rogton továbbtanulni csak mert a társadalom elvárja. Valamint én úgy éreztem hogy rámfér 13 évnyi folyamatos tanulás után egy kis pihenés, és iszonyat jó döntést volt. Leírhatatlanul jó érzés hogy azt csinálhatok életemben először amit csak akarok. Ugyan én kicsit rosszul jártam, mert nyáron diagnosztizaltak egy komolyabb betegséget, ami hátráltatott a terveimben, de remélem nemsokára kivergődöm belőle és beteljesíthetem a terveimet. Mindenkinek csak ajánlani tudom a gap yeart.
2017. okt. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!