Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyeden lévő kismama igénybe...

Gyeden lévő kismama igénybe veheti a munkaügyi központ álltal szervezett tanfolyamokat a gyed alatt?

Figyelt kérdés
2010. máj. 26. 13:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Úgy tudom nem
2010. máj. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azt csk regisztrált munkanélküliek vehetik igénybe
2010. máj. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

DE! IGEN!

Tapasztalatból tudom!

Anno én is csak a tv-ben hallottam erről.Majd bementem a helyi munkaügyi hivatalba.

Természetesen senki nem tudta a megfelelő választ.Szerintük sem jogosult egy gyes-en, gyed-en lévő kismama.

De nem hagytam magam, kötöttem az ebet a karóhoz.

Telefonáltak néhányat, mire kiderült, nekem van igazam.


Így végeztem el a boltvezetőit és a pénztárosit is.


Amiben más, ha kismama jelentkezik, hogy nem kaphat munkanélküli ellátást.

De ez azt hiszem logikus is.


Tehát, a munkaügyi hivatalokban , általuk indított tanfolyamokat a kismama ugyanazon feltételekkel veheti igénybe, mint a munkanélküliek, csupán munkanélküli juttatást nem kap.Kapja viszont a gyes illetve gyed összegét!


Bátorság!Ez okos gondolat, hiszen a munkaügyi fizeti az átképzés teljes összegét!


Sok sikert!

2010. máj. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!