Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kereskedelem és marketing...

Kereskedelem és marketing diploma mellé turisztikai szervező és értékesítő OKJ?

Figyelt kérdés

A turizmus érdekelt igazán, mikor egyetemre jelentkeztem, de meggyőztem magam, hogy a kermark-kal jobbak az elhelyezkedési lehetőségeim, nagyobb a mozgásterem. Nem bántam meg, mert ez is érdekel és úgy gondolom, hogy van átjárás a kettő között, de sokkal szívesebben dolgoznék marketingesként az idegenforgalom területén, pl. utazási irodában vagy hotelben, mint mondjuk egy telekommunikációs vagy műszaki cégnél.



Megérné elvégeznem egy turisztikai tanfolyamot a diplomám mellé? Kb. egyszerre lenne meg a két papírom, ha most elkezdeném hétvégente.


Azt olvasom/hallom a legtöbbektől, hogy önmagában kevés ez az OKJ (logikus, hiszen turvend diplomával se mindenki talál munkát a szakmájában), de így pluszként talán hasznos lehetne...


2017. szept. 9. 19:07
 1/10 anonim válasza:
50%
Inkább tanulj meg plusz egy idegen nyelvet!
2017. szept. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tervezem azt is :) Angolul és spanyolul beszélek felsőfokon, most németül szeretnék tanulni.
2017. szept. 9. 19:13
 3/10 anonim válasza:
17%
Az a büfészakok egyetlen előnye, hogy marad melletük időd nyelvet tanulni. :)
2017. szept. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek arra van ideje, amire szán. :D
2017. szept. 9. 20:03
 5/10 anonim ***** válasza:
48%
Inkább olyan szakmát tanulj amivel el is fogsz tudni helyezkedni ha már a diplomáddal esélytelen. Ne vállalj be mellé még egy semmirevaló képzést.
2017. szept. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem értem, miért nem lehet normálisan válaszolni...:(
2017. szept. 9. 20:50
 7/10 A kérdező kommentje:

16 éves korom óta folyamatosan dolgozom. Középsuliban hostess/vendéglátós munkáim voltak.

Egyetemen első évtől irodában dolgozom 20 órában, hogy fizessem az albérletet (mellette azóta is hostesskedem pluszba, ha több pénz kell), mindig könnyen találtam gyakornoki munkát ezzel a szakkal, egyre nagyobb cégeknél egyre jobb órabérért.

Mostani cégnél ha végzek, átvennének főállásba, valószínűleg még jobb bérért, amivel teljesen elégedett lennék pályakezdőként. Nem is panaszkodnék, csupán tudom magamról, hogy ha ugyanezt a munkát végezném egy idegenforgalommal kapcsolatos cégnél, sokkal jobban élvezném. Ezért tettem fel a kérdést. Nem gondoltam, hogy ennyi rosszindulatot váltok ki egy-két emberből azzal, hogy fontolgatom egy plusz képzés elvégzését.


Ha közgazdasági diplomával, két felsőfokú nyelvvizsgával és 4 év gyakornoki tapasztalattal nem találnék munkát, az elég nagy baj lenne. De szerencsére ez a veszély nem hiszem, hogy fenyegetne. Nem kell mindig negatívkodni...:D


Nem kellene ilyen negatívnak lenni. :)

2017. szept. 9. 21:03
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fölösleges. Talán 1-2 új tárgy lenne és bsc után már nem tesz hozzá semmit kb. Inkább msc-ben gondolkodj.
2017. szept. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is felesleges, helyette tényleg a nyelvekre feküdj rá, a turizmus-vendéglátásban ez az elengedhetetlen. a szabad kreditekért felvehetsz turizmusos órákat is, de én úgy látom, hogy ezen a területen inkább a tapasztalat a döntő, de a kermarkos diplomáddal is pályázhatsz ilyen jellegű állásokra.
2017. szept. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó két választ. :)
2017. szept. 11. 00:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!