Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen iskolát kell elvégeznem...

Milyen iskolát kell elvégeznem ahhoz, hogy tetoválóművész lehessek?

Figyelt kérdés
Grafikus iskolára gondolok, de nem vagyok benne biztos. Milyen iskolát kell elvégeznem?

2017. szept. 16. 23:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem vagyok benne biztos, hogy különösebb iskolai végzettség kell hozzá, de nyilván jót tesz valami képzőművészeti képzettség, grafika, igen, ilyesmik.
2017. szept. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Osztálytársam már gimi alatt tetovált, nem volt semmi képzettsége
2017. szept. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Semmilyen iskolát. A tetováló szakma nem FEOR, vagy OKJ alapú, nem lehet sehol sem képesíttetni magad. Persze vannak lehúzós (pl.: tattooin) "iskolák", de ott annyit tanulsz, mint amennyit otthon is lehet.

Vegyél gépet, tápot, clipkordokat, pedált, tartót, kupakokat, festékeket, sok gyakorlóbőrt, indigót...stb, majd gyakorolj. Közben rajzolj minél többet, mindenféle stílusban. Ha már minden nagyon jól megy, akkor próbálkozhatsz be szalonoknál, tetoválóknál tanoncnak.

Tanulási lehetőség német és angol nyelven youtube, tetováló magazinok, fórumok, expók, kiállítások, konferenciák, és néhány könyv. Érdemes érteni a fizikához, biológiához, kémiához és a közgazdasághoz is. Grafikus suli nem rossz, de az inkább b tervnek jó.

2017. szept. 17. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De szalonoknál hogy lehet jelentkezni? Csak megmondom, hogy szeretnék elhelyezkedni és vagy felvesznek vagy nem? Gondolom megnézik a "képességeim" is
2017. szept. 17. 09:02
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindent, amit rajzolsz, azt lefotózod és dátumot írsz mellé. Mindent, amint tetoválsz a gyakorlóbőrre, azt is lefotózod és dátumozod. Ezeket két mappába rakod. Ha összejön legalább 40-40 jó minőségű, akkor "házalsz" vele. Gyakorláshoz egy kínai vacak gép a legjobb és festékek is tökmindegy milyen vacakok. Emberre viszont ne gyakorolj ilyen géppel és festékkel. Idő után megszokod a beállításokat és megtanulod a technikákat. Ha már minden klappol, akkor indulhatsz neki a szalonoknak. Bemész, körbekérdezősködsz és leadod a fényképes önéletrajzod és a portfóliód. Persze ehhez idő kell nagyon sok és pénz is. Ha nincs tehetséged hozzá, akkor felesleges belekezdeni. Meg lehet tanulni, de más elméletben tudni és más gyakorlatban használni. Ezért kell több technikát kipróbálni, amíg ki nem alakul a sajátod. Ha lesz tetováló, aki vállalja, hogy belevezet a szakma rejtelmeibe, az vagy pénzt kér, vagy a bevételed bizonyos hányadát. A székbérlés, vagy helybérlés nem olcsó, ráadásul akkor egyéni vállalkozó is kell legyél. Szóval... áss bele magad, 1-2 év, és utána, ha már megvan mindened, és úgy gondolod, hogy jól megy, akkor vágj neki szalonokat felkeresni. Addig sok és kitartó gyakorlás.
2017. szept. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket:) még arra lennék kíváncsi, hogy tényleg semmilyen egészségügyi szakot nem kell elvégeznem? Azért kérdezem, mert gondolom nem mind1, hogy melyik bőrrészre milyen tintával tetováltatok, vagy ezt is magamnak kell kitapasztalni? Azért az úgy elég veszélyes dolog még úgy is ha előtte műbőrön gyakorlok:S és ezt a foglalkozást lehet egy adott munka mellett hobbiként csinálni? Ha saját "szalont" nyitok vagy háznál csinálom, akkor mellette gondolom lehet rendes munkám, mert szerintem ez ilyen hobbi szintű dolog, nem rendes munka:D
2017. szept. 17. 17:17
 7/10 anonim ***** válasza:

Az emberi bőr bármelyik részét tetoválhatod a normális festékekkel. Szemhéjra, vállra, hátra, combra, nemi szervre, vagy lábra.. akárhova. A más a bőr vastagsága lesz, tehát a gépet kell hozzá igazítanod.

Nem, egészségügyi végzettséget sem igényel. Viszont a szalon nyitás, fenntartás már teljesen más. Ahhoz más jogszabályok tartoznak, de mivel még nem tartasz ott így nem írom le. Igen, lehet mellette más szakmád is, sőt, semmi sem zárja ki, hogy tetováló is legyél és mondjuk valami teljesen más egyben (pl.: politikus, üzletember, közgazdász, mérnök, orvos, akármilyen fizikai munkás, vagy szellemi munkát végző...stb.). Mint tetováló sem kell tetoválást viselned így gyakorlatilag még űrhajós is lehetsz mellette, ha alkalmas vagy rá. Azért mondom annak itt akárki is legyen az, hogy tanuljon szakmát és mellette otthon gyakoroljon. Gyakorlóbőr, disznóbőr. Sok gyakorlás, nagyon sok és még több. Ha csak hobbi szinten űzné, akkor is, de ha ebből akar majd később megélni akkor is.

2017. szept. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igazából imádom a tetkókat, magamon is sokat szeretnék. Rendőrnek tanulok (tudom, hogy mi a megengedett a rendészeten, nem lóghat ki nyári egyenruha alól blabla bla.) de ettől független mindig is imádtam a tetkókat. Viszont a szalon nyitáshoz szükséges jogszabályokat leírnád légyszives?:D nem tartok ott, de érdekelne:) mégis legyen róla egy csepp fogalmam:D
2017. szept. 18. 21:05
 9/10 anonim ***** válasza:
62%

"a szalon nyitáshoz szükséges jogszabályokat leírnád légyszives?:D nem tartok ott, de érdekelne..."


Akkor kicsit erőltesd meg magad és nézz utána. Nem is érdekel, más meg töltsön órákat azzal, hogy leírja neked?

2017. szept. 19. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Figyelj eletem, valoszinu hogyha kiirtam a kerdest akkor semmit nem talaltam a tetovalo foglalkozasrol a neten. Nem logikus? Alapbol minek kotsz bele ha mar ertelmeset nem tudsz mondani. A masik meg az, hogy nem raparancsoltam hogy irja le, hanem szepen megkertem ra... Valoszinu nem kotelezhetem, de te meg mit keresel itt? Tudtommal ertelmes valasszt nem kaptam toled a kerdesemre. Imadom az ilyen keves intelligenciaval rendelkezo agyhalott embereket:) mar mast nem tudok mondani. Tobbiekhez: szoval aki szeretne az leirhatja a jogszabalyokat:D ertelmi nullak kimeljenek.
2017. szept. 19. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!