Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet valaki néprajzkut...

Hogyan lehet valaki néprajzkutató?

Figyelt kérdés
Érdekel a dolog csak nem tudom, milyen képzéseken és egyéb dolgokon kell részt venni, és hogy milyen iskolákon keresztül... Ha valaki tudja ossza meg velem!:)
2008. okt. 21. 02:58
 1/4 anonim válasza:
100%

Hát szia!

Itt egy néprajzkutató "beszél". Én Szegeden végeztem Bölcsészettudományi Karon Néprajz szakon. 2006-ban. És azóta egy percet se dolgoztam néprajzosként, mindig mást. Nem volt meló, mert a néprajzosok világa az egy zárt világ, nehéz elfogadtatni magad, nagyon sokat kell teperni hozzá, hogy egyáltalán valahogy meg tudj élni, a munkaerőpiacon pedig nem sokat ér a néprajzos diploma.


Ha mégis kedved van hozzá, kell, hogy érdekeljenek az emberek, ez alap. Nagyon sok türelem kell a kutatáshoz, és kitartás. Kell, hogy érdekeljen a paraszti kultúra, de pl a városantropológia is, vagy a népi orvoslás, meg ilyenek, mert ilyeneket fogsnak neked tanítani. Amúgy a képzés szerintem nem nehéz, de mindenképp érdemes egy másik szakot is választani mellé, mert magában elég kevés.

Szóval minden egyetemen van néprajz tanszék, ahol Bölcsészkar van, ott kell érdeklődni, amelyik hozzád közelebb van.

Remélem, tudtam segíteni, ha van még kérdésed, szívesen válaszolok, akár emilben is, ha kell a címem, szólj.

(Hm..először használtam a néprajzos diplomát valamire már megérte :))))))

2008. okt. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Az egyetemen felveszed a néprajz szakot. Debrecenben, Szegeden és az ELTE-n is indítanak néprajz szakot. A Bsc-ben nem vagyok otthon, annak nézz utána.
2008. okt. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
:D na akkor mégiscsak volt vmi haszna.:P egyébként köszönöm, hogy válaszoltatok, azt hittem senki nem fog :) Hát gondoltam, hogy nem egy habostorta a dolog megélhetés szempontjából. :/ Csak olvastam róla, meg érdekelnek ezek a fajta dolgok (+ amiket írtál is, mármint az első válaszoló :) ) Értem, tehát ezt másodikként érdemes elsajátítani. Neked mi emelett a szakmád? Összetudod kötni a két dolgot, vagy egyáltalán nem?
2008. okt. 22. 19:49
 4/4 anonim válasza:

Hja, bocsi, szia, de rég nem néztem itt válaszaimat:oP, szóval nekem sajna nem volt más szakom, mert angol lett volna, de kb felénél leadtam, mert nem érdekelt. Amúgy megcsináltam egy műkörmös tanfolyamot, abban is dolgoztam, voltam idénymunkás, ügyintéző, most pályázati tanácsadás...

Mindig jön valami jobb, bár lehet kaparni rendesen, hogy meg tudjunk élni, deh... mondjuk jogi diplomával se könnyebb, szóval nem tom...


Ha érdekel, vágj bele! Nagyon szép szakma egyébként, csak ahogy írtam is, érvényesülni nehéz :)


üdv

2008. nov. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!