Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanuláson gondolkozom,...

Továbbtanuláson gondolkozom, mindenképpen idegennyelvvel kapcsolatban. (érettségim van) Zalaegerszegen a Kodolányin az Idegenforgalmi szakmenedzser szakon gondolkozom, de nagyon sokan szidjátok. Ennyire nem lehet vele elhelyezkedni? Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Nem volt túl jó az évvégim , de angolból és németből mindig ötös voltam. Érettségim se fényes, matekból 2es, a többi 3as, a német ötös. Angolból igaz hogy szinte csak alapokat tudom, de már egy következő nyelven gondolkodom.

Az az igazság hogy valamiért könnyen megjegyzem az idegennyelvű szavakat, bezzeg mással nem volt ilyen szerencsém :)

Mit ajánlanátok? Melyik nyelv könnyű? Mi a véleményetek az oroszról?

Mindenképpen szeretnék külföldön szerencsét próbálni.


2010. máj. 27. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Legelőszöris: El kéne felejteni, hogy midenkinek diploma kell, ez hülyeség. Ha valaki egy érettségit nem tud négyes-ötösre megírni minden tantárgyból akkor az normális szakokon el fog vérezni. A kamu szakok diplomáival pedig semmire nem megy az ember azonkívül, hogy kiteheti a falra. Ahhoz, hogy külföldön dolgozz nem diploma kell hanem jó nyelvtudás és valamilyen szakma jó ismerete. Keress inkább valami szakmát, ami érdekel és keresett, gyakorold sokat és akkor könnyen találni fogsz külföldön állást.
2010. máj. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólást.

Igazából az a helyzet hogy nem igazán érdekel úgy semmi, talán az informatika még egy kicsit. Ezzel az Idegenforgalmi Szakmenedzserrel nehéz elhelyezkedni? És külföldön? Gondolkodtam idegenvezetőn, tolmácson, kapcsolatfenntartón. Mondjuk minden csak jó kapcsolat kérdése, de tegyük fel hogy most az nincs :)

2010. máj. 27. 14:18
 3/4 A kérdező kommentje:
Aki tud, kérem válaszoljon, minden vélemény érdekel. Eléggé tanácstalan vagyok.
2010. máj. 27. 19:27
 4/4 anonim ***** válasza:

"Ezzel az Idegenforgalmi Szakmenedzserrel nehéz elhelyezkedni? És külföldön? Gondolkodtam idegenvezetőn, tolmácson, kapcsolatfenntartón."


Nah ezek mind olyan képzések amik csak dísznek vannak. Semmit nem érsz velük és külföldön leszarják, hogy milyen papírod van csak az fogja érdekelni őket, hogy milyen munkaerő vagy.

2010. máj. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!