Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik a jobb szakma? Informat...

Dr.D kérdése:

Melyik a jobb szakma? Informatikus? Fogorvos? Légiirányító?

Figyelt kérdés

Sziasztok!9-dikes diák vagyok,aki előre látó abban,hogy milyen szakmát szeretne felnőtt korában.Segítségeteket kérném abban,hogy melyik Szakma lenne jobb.

Melyikben mi a jobb?Milyen a munka viszonyok?Melyikkel lehet jobban elhelyezkedni? Remélem kapok rá választ a közel jövőben!Előre is köszönöm! INTELLIGENS válaszokat várok! Köszönöm!



2017. szept. 24. 01:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Az informatikus és társai nagyon keresettek. Külföldön is. Gondolj például webfejlesztőkre, applikációfejlesztőkre, de maga az internetezés által felhalmozott adatmennyiség feldolgozása is például egy még kiaknázatlan terület, amiben rengeteg lé van (és gondolom elég monoton munka).

Fogorvos: magánrendelő, Dunántúlon, határ mellett, és dőlni fognak a nyugati turisták, mert sokan nálunk csináltatják a fogukat. Az ötletért az enyémet megcsinálhatod ingyen.

Légiirányító: ugye tudod, mi volt Ferihegyen? Hallottál a Malévről? Akkoriban olvastam sokat erről, nyilván működik minden, de én úgy tudom, hogy akkor magyar szakemberek (főleg nyilván a pilóták) sokan elmentek külföldre. Külföldön: biztos nehéz bekerülni. Iszonyat stresszes meló, hatalmas a felelősség, és még finoman fogalmaztam. A feltételeket nem ismerem. Én stewardess akartam lenni egy időben :).

Nézz utána, hogy 1) mik a követelmények, de az inkább csak a légiirányítónál necces. 2) olvasgass róla, hogy mit takar, mi az, amiket meg kell tanulni (pl. egyetem honlapján a tárgyak, stb.), mikkel foglalkozik az adott szakma, hogyan telnek a mindennapok. Érdekel-e így is.

Azt nem kérdeztem, hogy itthon vagy külföldön képzeled-e el a jövődet.

Azt viszont megkérdezném, hogy miért nem alszol már? :)

2017. szept. 24. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Jó volt a Fogorvosos humoros! ;) Az életemet külföldön képzelem el.Azért nem tudok aludni,mert olyan rossz,hogy nem tudok választani,hogy mi legyek...Ezen filózok már két hete.... 😬

Ez a 3 szakma érdekelne nagyooooon! :)

2017. szept. 24. 02:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Légiirányító. Úgy tudom nagyon nehéz bekerülni és drága a képzés. De utána nagyon jó a fozetés.


Informatikus. Ha megvan hozzá az eszed, megy a matek, racionális gondolkodás, problémamegoldó készség, angol, akkor megéri. A végzettséget szinte mindenhol elfogadják. Mi Kanadába költöztünk pár éve, a férjem elég hamar talált munkát. A fizetés szintén jó.


Fogorvos. Teljesen más affinitás szükséges hozzá, mint az informatikushoz. Ráadásul más országokban nem biztos, hogy elfogadják egy az egyben. Bár ebben nem vagyok biztos.


Én az informatikát javaslom, de csak ha megvan hozzá az érdeklődésed és a szorgalmad, mert a megszerzett végzettség semmire sem elég, folyamatosan tanulnod kell.

2017. szept. 24. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Fogorvosként mondom hogy nem a fogorvos az biztos. Bár elhelyezkedni el lehet azzal is. Az informatikus viszont eleg keresett mostanaban :)!
2017. okt. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Találtam neked valamit, te jutottál eszembe :)

Olvasgass, ha még nem dől el.

[link]

2017. nov. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*ha még nem dőlt el
2017. nov. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!