ELTE Jstor-t hogyan kell pontosan használni?

Figyelt kérdés
Úgy tudom az oldal alapból fizetős, de az ELTE-nek van hozzáférése az adatbázishoz. Ezt pontosan hogyan tudom igénybe venni? Itthonról is megoldható, vagy el kell mennem az Egyetemi Könyvtárban és ott kell kérnem, hogy szeretném használni a Jstor-t?

#otthon #ELTE #Jstor #KÖnyvtár
2017. szept. 24. 17:47
 1/2 anonim válasza:

Szia!

A te esetedben a Stunnel a legjobb megoldás.

Ez egy titkosított kapcsolatot hoz létre a te otthoni géped és az ELTE-s gép között, így el tudod érni a Jstort - az EISZ-en keresztül. Itt van egy leírás a programról: [link]

2017. szept. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Az imént elfelejtettem megkérdezni, hogy ELTE-s vagy, vagy külsős? Mert Caesaros azonosítóval vehető csak igénybe a Stunnel. Ha ELTE-s vagy, nyert ügyed van: bemész a kari IIG operátori szolgálathoz, és megcsinálják neked az azonosítót, ha nem, akkor másik megoldás, ha be vagy iratkozva a FSZEK-be, és kölcsönzésre jogosító olvasójegyed van, ami nem járt még le. Itt van egy útmutató, hogy hogyan lehet elérni távolról az adatbázist - úgy látszik, átvariálták a távoli elérést általában is, nálam csak bekérte az olvasójegy számát, és már ment is... de én már vagy 3 éve nem használtam, amióta végeztem : [link]
2017. szept. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!