Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakács vagy Pincér? (Többi...

Szakács vagy Pincér? (Többi lent! )

Figyelt kérdés

Én egy 13 éves fiú vagyok.Mivel már hetedikes vagyok,ezért el kell döntenem,hogy hogyan folytassam tovább.

2 opció között döntöttem,pincér és szakács.

Nekem a pincér tetszik a legjobban.

A szakács szakmával viszont az a problémám,hogy nem tudok főzni..


Melyiket érdemesebb ,,elkezdeni"?

Melyik szakmával lehet többet keresni?

Előnyök/hátrányok?



2017. szept. 29. 20:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Én turizmus-vendéglátás szakos vagyok az egyetemen. Most van a féléves gyakorlatom egy étteremben. Ott mindig azt mondja nekem a gyakorlatvezető hogy érdemes lenne elvégeznem egy felszolgáló tanfolyamot, mert felszolgáló mindig kell. Ezen a helyen úgy dolgoznak a pincérek hogy 12 órában vannak 2 napot, majd 2 napjuk szabad. A fizetésük egész jó és a borravalót is elrakhatják. Viszont kell kitartás, jó kommunikációs készség, és fizikailag sem árt bírni, mert egész nap jönni-menni kell. Tányérokat vinni, és pörögni.

A szakács szakmáról nem tudok nyilatkozni, de gondolom megtanítanak főzni majd a suliban ha azt választod. :)

Sok sikert a jövőben!

23N

2017. szept. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én felszolgálóként azt mondom hogy biztos nem dolgoznék soha konyhán. Ez lehet mondjuk egyén függő is, de a konyhai meló egy pörgős helyen sokkal stresszesebb mint a placcon. És egy tapasztalt pincér, nyelveket beszélve, jó emberismerettel, jó helyen dolgozva nagyon jól tud keresni.
2017. szept. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!